Tığ İşi Mozaik Kare Motif ile Battaniye Yapımı

Mozaik Kare Motif Battaniye Yapımı
Mozaik Kare Motif Battaniye Yapımı

Tığla örülen kare motifler örgülerde çok kullanılmıştır. Hem yapılışları ve örgülerde uygulanması basittir hem de renkli yapısı nedeniyle ortaya güzel ürünler çıkmaktadır. Oldukça merak edilen bir konu olduğu için de bu yazımızda mozaik kare motif örneği yapımını paylaşacağız.

Daha önceki konularımızdan aşina olduğunuz hanım dilendi bey beğendi örneğinde ufak tefek değişiklikler yapılarak bu örgü motifi hazırlanmıştır. Yine önceden yapılışını incelediğimiz aşk merdiveni kare motifi benzeri bir yapıma sahiptir. Tek fark uzatılan tırabzanların her aşamada yinelenmesidir.

Tığ İşi Mozaik Kare Motif
Tığ İşi Mozaik Kare Motif

Tığ ile Mozaik Motif Battaniye Yapımı

Yapması çok zevkli ve renk geçişlerini tonlayarak ayarlayabilirseniz de mozaik motif görünümünü sizler de elde edebilirsiniz. Farklı renkleri harmanlayarak örülen bu motifte 3 tane ikili tırabzanın ortasında alt sıradan itibaren uzun bir tırabzan yapılarak ilerlenmektedir. Bu da harika bir mozaik görünümünü elde etmenizi sağlıyor.

Bu işleme 2 sırada da devam edildiği görülüyor. Farklı renklerle yine ikişer sıra örülen mozaik kare motif küçük kareler şeklinde örülebileceği gibi büyüterek battaniye de örülebilir. Hatta örgü kırlentlerde yapabilirsiniz.

Bu tarz kare motifleri battaniye haricinde örgü çanta, hırka ve örtü gibi daha birçok alanda kullanabilirsiniz.

Mozaik Motif Videolu Anlatımı

Kaynak: https://youtu.be/LdHxAy1-RDk (atolyehobi)

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı