Tığ İşi Motifli Örgü Clutch Çanta Yapımı

Tığ İşi Motifli Örgü Clutch Çanta
Tığ İşi Motifli Örgü Clutch Çanta

Kolay, basit ve pratik bir örgü çanta yapımını paylaşacağız. Daha önce yapılışını paylaştığımız küçük kare motifleri birbirine ekleyerek oluşturulan bir clutch çanta modelinden bahsedeceğiz. Parıltılı iplerle örüldüğünde oldukça şık, pamuklu iplerle örüldüğünde ise günlük kullanılama uygun bir çanta sahibi olacaksınız.

Kare motiflerin birleştirilmesi elde edilen bu çanta küçültülerek makyaj çantası olarak kullanılabileceği gibi biraz büyülterek de kol çantaları örebileceksiniz. Jüt ip ya da kağıt iple örüldüğünde de çok hoş sonuçlar elde edebileceksiniz.

Küçük Kare Motiflerle Clucth Çanta Nasıl Yapılır?

Clutch çanta yapılacağı için çok büyük bir çanta tasarlanmamıştır. Bu motiflerden toplamda 30 adet kullanılmıştır. Her sırada 5 motif kullanılarak toplamda 3 sıradan oluşan iki parça elde edilmiştir. Bu parçalar birleştirilerek motifli örgü çantanın gövdesini oluşturmuştur.

Motifli Örgü Clutch Çanta Yapımı
Motifli Örgü Clutch Çanta Yapımı

Birleştirilme aşamasında ön yüz için 15 adet motif ön yüz için birleştirilmiş ve tersinden arka yüz için motif ekleme işlemine devam edilmiştir. Ekleme işlemi tamamlandıktan sonra çantanın yukarısına birkaç sıra sık iğne çalışılmıştır.

Motiflerin tek tek yapımı bu videolu anlatımda da gösterilmiştir. Ancak çanta yapımı gösterildiği için biraz hızlı anlatılmıştır. Kolay kare motiflerin nasıl örüldüğünü daha iyi öğrenebilmeniz için buraya tıklayabilirsiniz.

Tığ İşi Motifli Clutch Çanta Videosu

Kaynak: https://youtu.be/juPOm3iXJK8 (atolyehobi)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı