Tığ İşi Motifli Kolay Yelek Modeli Yapımı

Tığ İşi Motifli Kolay Yelek Modeli
Tığ İşi Motifli Kolay Yelek Modeli

Şimdi de daha önceden yapımını paylaştığımız çilekli kare motifleri ile oluşturulan motifli kolay yelek modeli yapımını aktaralım. Merserize iplerle örerek yazlık yelek olarak kullanabileceği gibi daha kalın iplerle örerek kışlık yelek olarak da kullanılabilir.

Ölçüleri 38-40 bedene uygun bir yelek anlatımı yapılmıştır. Kare motifler 2,5 numara tığla birleştirilip bir yelek şeklini almıştır. Aşağıdaki şablonda yelek için kullanılan kare motif sayıları görülebilir. Uzunluğu için 4 motif yeterli görülmüştür. Ancak istenirse artırılıp uzun tunik haline de getirilebilir.

Tığ İşi Motifli Kolay Yelek Örneği
Tığ İşi Motifli Kolay Yelek Örneği

Her iki ön için de dörder motiften oluşan birer sıra ayrılmıştır. Bu sıralardan üstte kalan kare motifin tek kenarı birleştirilmiş olup diğer kenarı kol evi için birleştirilmeden ayrı bırakılmıştır. Ön için ayrılmış sıra katlanıp arka ile birleştirilip motif biraz daha genişletildiğinde kol kısımları da tamamlanmış olmaktadır.

Ön tarafın ne kadar kapalı olması isteniyorsa o ölçüde ön parçaların kenarlarında da bir genişleme gerçekleştirilebilmektedir.

Videolu anlatımında şablonda görülen bitirilmiş yelek gövdesi üzerinden kol evi oluşturulması ile bu bahsedilen genişlemelerin nasıl yapıldığı gösterilmiştir. Motiflerin eklenmesi için çilekli kare motif yapımı yazımızdaki videoyu izlemelisiniz.

Kaynak: https://youtu.be/WCenOwvxzec (atolyehobi)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı