Tığ İşi Motifli Havlu Kenarı Yapımı

Tığ İşi Motifli Havlu Kenarı Yapımı
Tığ İşi Motifli Havlu Kenarı Yapımı

Motifli bir havlu kenarı modelinin anlatıldığı yeni bir anlatımlı videoyu beğeninize sunuyorum. Bu videoda da yine çiçek motifli bir havlu kenarı yapılışı anlatılmıştır. Minik ama çok güzel yapraklı çiçeklerin belli bir düzende birbirlerine eklenmesi ile yapılmıştır. Yine daha önce paylaşmış olduğum katlı çiçekli havlu kenarındaki havluya ekleme yeri modeli bu kenarda da uygulanmıştır.

Havlu kenarlarınızda oldukça şık duracak motifli havlu kenarı yapımında mor ve beyaz oya iplikleri kullanılmıştır. Bunun haricinde en küçük serum halkalar ve 22 numara tığ da diğer kullanılan malzemelerdir.

Motifli Havlu Kenarı Yapımı
Motifli Havlu Kenarı Yapımı

Motifli Havlu Kenarı Nasıl Yapılır?

Bu yapımı kolay havlu kenarı modeli iki aşamadan meydana gelmiştir. İlk olarak en küçük halkalar ile 6 yapraklı çiçeklerin yapımı gerçekleştirilmiştir. Bu çiçekler yapılırken ilki tam olarak örülmüş diğer çiçeklerin 6. yaprakları eksik bırakılıp birbirlerine eklenirken tamamlanmışlardır. Bir üçgen şeklini alacak şekilde bir ekleme yapılmıştır. Çiçeklerin yaprakları tırabzanlarla oluşturulmuştur.

Çiçek motifleri birbiri ardına eklendikten sonra motifli havlu kenarının kenar bandının yapımına geçilmiştir. İlk önce çiçekli motiflerinin üst kısmındaki yaprakları zincirlerle birbirlerine bağlanmışlardır. Ardından iki sıra herkesin bildiği kutucuklardan 2 sıra yapılmış ve üzerine mor renkle tırabzanlı çubuklardan bir sıra geçilmiştir. Son olarak yine 2 sıra kutucuklardan yapılarak çiçek motifli havlu kenarı yapımı sonlandırılmıştır.

Eğer bu model size yeterli gelmediyse halkalı çeyizlik havlu kenarı modeli de hoşunuza gidebilir. Sitemde mevcuttur; inceleyip ondan da yapabilirsiniz.

Motifli Havlu Kenarı Yapılışını Anlatan Video:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı