Tığ İşi Motif Yapımı

Tığ İşi Motif
Tığ İşi Motif

Sizler için en moda ve en sevilen yapımı kolay modelleri derlemeye devam ediyoruz. Bu yazımız için oldukça kullanışlı ve çok amaçlı tığ işi motif yapımını göstereceğiz. Kullanacağınız bu motifler ile yapabileceklerinizde kesinlikle sınır yok. Tablo, örtü, battaniye, şal, yelek, kazak ve kırlent gibi birçok alanda bu hoş ve zarif motiflerden yararlanabilirsiniz. Burada dikkat edeceğiniz şey ise uygulama yapacağınız iplerin renkleri ve inceliklerinin birbiri ile uygun olmasıdır. Mesele bir pike için yünlü ip kullanmanızı önermeyiz.

Bu hoş motifler, çıtı pıtı yapıları ile farklı birçok şey yaratmanıza yardımcı olacaktır. Özellikle alternatif kullanım için tığ işi motif ile şal modelleri son dönemde gerçekten çok popülerler. Bu hoş ve renkli çiçekler sayesinde inanılmaz ve eşsiz güzellikleri sizler de yapabilir ve kullanabilirsiniz. Ayrıca ebruli ipleri de kullanmanız mümkün. Şimdi hemen sizler ile bu hoş motiflerin bitmiş hallerini ve şemalarını paylaşım anlarıma geçelim. Bu şekilde sizler de yapacağınız ürün için nasıl bir yol çizmeniz gerektiğine en uygun şekilde karar verebilirsiniz.

Tığ İşi Motif

Yukarıda gördüğünüz 3 motif de oldukça kolay ve zevkli yapımlara sahipler. 2- 3 ve hatta 4 renk kullanabilirsiniz. Genellikle merserize ipler ile oluşturabileceğiniz bu motifler 4 sırada bitiyor. Hepsinin başlangıcı görüldüğü gibi farklı. Şimdi tığ işi motif yaparken bu motiflerin 3 farklı şeklini kullanabileceğiniz gibi sadece bir tanesi ile de hareket edebilirsiniz. İşlem yaparken önce gerekli sayıda motifi oluşturmanız, ardından bunları bir şablon ile birbirlerine eklemeniz en uygun işlem olacaktır. Şablon özellikle yelek ve diğer girintili işlemler için en uygun çalışma olacaktır. Farklı renkleri seçerken uyumlu olmalarına, kullanacağını duruma göre ortam ya da kıyafetlere denk gelmesine dikkat etmelisiniz. Şimdiden kolay gelsin diyoruz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı