Tığ İşi Minik Sepet Anahtarlık Yapımı

Tığ İşi Minik Sepet Anahtarlık
Tığ İşi Minik Sepet Anahtarlık

Tığ işleri ile yapılan aksesuarlardan bir yenisi ile beraberiz. Daha önceden tığ işi çilek anahtarlık yapımını paylaşmıştık. Şimdi de tığ işi sepet anahtarlık yapımını sizlerin beğenisine sunuyoruz. Bu oldukça şirin görünen minik sepetleri ister anahtarlık olarak kullanın, isterseniz de özel günlerde süsleme amaçlı kullanın. İsterseniz de sevdiklerini mutlu etmek için onlara hediye de edebilirsiniz. Bir amigurumi oyuncak ördüyseniz ona bir aksesuar olarak örmeyi de düşünebilirsiniz.

Bir amigurumi mantığı ile örülen bu minik tığ işi sepet anahtarlıklar aynı zamanda kalan iplerinizi değerlendirmek için de ideal bir projedir. Yine aynı metotla daha kalın iplerle sayıları artırarak daha büyük tığ işi sepet ya da çantalar da örebilirsiniz.

Tığ İşi Minik Sepet Anahtarlık Yapılışı
Tığ İşi Minik Sepet Anahtarlık Yapılışı

Örgü Minik Sepet Anahtarlık Nasıl Yapılır?

Örnek yapılışında koton iplik ile 2,5 numara tığ kullanılmıştır. Sıkı olması istenildiği için tığ numarası biraz küçültülmüştür. Her türlü iple örülmesi mümkündür. İplerin kalınlık ve inceliğine göre de tığ işi sepet anahtarlıkların ebatları da değişmektedir.

Çok çabuk örebileceğiniz bir projedir. Sık iğnelerle örülmüştür. Amigurumi’den farklı olarak her tur sonunda dönerek değil de yukarı çıkarak bir sonraki tura geçilmiştir. İlk olarak 5 sıradan oluşan bir daire şeklinde örülmüş ve sonrasında ise 7 sıra yukarı çıkılarak tamamlanmıştır. Sık iğne sayılarını ve hangi turda ve sırada ne kadar örülmesi gerektiğini aşağıdaki resimde bulabilirsiniz.

Tığ İşi Minik Sepet Anahtarlık Şeması
Tığ İşi Minik Sepet Anahtarlık Şeması

Bu şirin mi şirin tığ işi sepet anahtarlık modeli detaylı anlatımı için aşağıdaki videosu izlenmelidir.

Kaynak: https://youtu.be/PaMR-IwEupw (atolyehobi)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı