Tığ İşi Kovboy Boyunluk Yapımı

Tığ İşi Kovboy Boyunluk Modeli
Tığ İşi Kovboy Boyunluk Modeli

Pratik ve işlevsel bir kovboy boyunluk modelinin yapılışına göz atacağız. İşlevsel diyoruz çünkü yukarıdaki resimden de anlaşılacağı üzere birçok farklı şekilde kullanılabilmektedir. Boyunluk olarak kullanılabildiği gibi hem rüzgarlık hem de bir bere gibi de kullanılabilir. Tek parça şeklinde örülen bu boyunluk modeli ile anlayacağınız üzere hiç üşümeyeceksiniz. Hem kendiniz hem de çocuklar için bu kadar fonksiyonelliği içinde barındırması güzel bir özellik.

Bu tarz ve buna benzer boyunluk modelleri bulmanız oldukça zor. O yüzden özellikle soğuk kış günlerinde göğsünüzü ve kafanızı sıcak tutmak için bu modeli değerlendirmenizi öneriyoruz. Yapılışı da bir o kadar kolay diyebiliriz. Çünkü desen oluşturmak için herhangi bir çaba sarf etmeyeceksiniz. Basit düz bir şekilde örerek ilerleyeceksiniz.

Çok Fonksiyonlu Kovboy Boyunluk Nasıl Örülür?

Tığ işi kovboy boyunluk modelinin tek parça bir bot şeklini alacak şekilde örüldüğü görülmektedir. İlk önce boyun kısmından örülmeye başlanmış ve sonrasında ise sadece bir tarafından artırmalarla şeklini almaktadır.

Tığ İşi Kovboy Boyunluk Örneği
Tığ İşi Kovboy Boyunluk Örneği

Bu boyunluğun yapımı videosunda küçük bir örnek üzerinden anlatılmaktadır. Sadece mantığını çözebilesiniz diye. Yeni boyunluk örneği batik iplerle örülebildiği gibi tek renkli iplerle de örülebilmektedir. Örnek anlatımda katlı bir ile 4 numara tığ kullanılmaktadır.

Başlangıcı zincirsiz tırabzana başlama tekniği ile yapılmaktadır.  İlk sıra tırabzanlarla örüldükten sonra uçları birleştirilmektedir. Devamındaki sıralarda yine tırabzanlarla boyun kısmı örülmüştür. Boyun kısmı tamamlandıktan sonra artırmalarla ilerlenerek boyunluğun altta üçgen şeklini alması sağlanmaktadır. En son kenar oyası da yapılarak bu harika kovboy boyunluk modeli kullanılama hazır hale getirilmektedir.

Kaynak: https://youtu.be/PCtVsurVXFo (atolyehobi)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı