Tığ İşi Kolay Yelek Modeli Yapımı

Tığ İşi Kolay Bebek Yelek Modeli
Tığ İşi Kolay Bebek Yelek Modeli

Başlıkta belirttiğimiz gibi tığ işi kolay yelek modeli ama aynı zamanda bu bir panço yelek modelidir. Tasarımı oldukça şıktır ve kız bebek ya da çocuklarınızın üzerinde çok güzel duracaktır. Şu aralar da oldukça da revaçtadır. Hanımlar çok tercih etmektedir.

Tasarımı güzel olduğu kadar da yapımı da sizi çok zorlamayacak seviyededir. Parçalı örülüp sonradan birleştirilen bir yelek modeli değildir. Başlayıp tek seferde çıkartabileceğiniz bir yelektir. Yani ara vermeden bir bütün olarak örülmektedir.

Anlatımı yapılan panço kolay bebek yelek modeli 1,5 yaş içindir. Artırmalar ve eksiltmelerle değişik yaşlar için de örülebilir.

Tığ İşi Kolay Yelek Modeli
Tığ İşi Kolay Yelek Modeli

Tığla Kolay Bebek Yelek Modeli Nasıl Örülür?

Öreceğiniz yaşa uygun uzunlukta zincir çekilerek kolay yelek yapımına başlanmıştır. 1,5 yaş için 115 tane zincir çekilmelidir.

Bu kolay bebek yeleği kafes şeklini alacak şekilde örülen üçlü tırabzan gruplarından ibarettir. Her dolguda 3 adet üçlü tırabzan çalışılıp belli bir miktar ara verilmiştir. Yeleğin sonunda kadar bu şekilde örülmektedir.

Tığ İşi Kolay Panço Bebek Yelek Modeli
Tığ İşi Kolay Panço Bebek Yelek Modeli

İstenilen boyuta ulaşılana kadar kola ayrımları ile birlikte örmeye devam edilmiş ve bir panço şekli verilmiştir.

Son olarak yeleğin etek ve kol kenarlarına kenar oyası çalışılarak süslemesi yapılmıştır.

Kaynak: https://youtu.be/C1quQuIr1Fw (İlmek Aşkı)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı