Tığ İşi Kolay Üçgen Baktüs Şal Yapımı

Tığ İşi Kolay Üçgen Baktüs Şal Yapımı
Tığ İşi Kolay Üçgen Baktüs Şal Yapımı

Her türlü iple her mevsim yapmanız mümkün olan yapımı kolay üçgen baktüs şal yapımının anlatıldığı yeni bir video paylaşacağım. Yapımı ve artırmaları oldukça kolay olan bu şalın yaklaşık 1 günde bitirilebilmesi zamanı olmayan hanımlara avantaj sağlayacaktır. Ayrıca sıra sayısı artırılmak yoluyla büyük şal ya da boyunluk da yapılabilir. Bu video ile çok keyifle ve hızlı bir şekilde ilerleyen bir şal modeli öğrenmiş olacaksınız.

Baktüs şal tam anlamı ile bir üçgen şeklinde değildir. Asimetrik bir görüntüsü bulunmaktadır. Videodaki örnek şalda daha ince Angora iplikler kullanıldığı için iki kat halinde örülmüştür.

Tığ İşi Kolay Üçgen Baktüs Şal Modeli
Tığ İşi Kolay Üçgen Baktüs Şal Modeli

Kolay üçgen baktüs şal yapımına kenar ucundan başlanmıştır. Şal örneği birer sıra tırabzanlardan birer sıra da V deliklerin oluşmasından meydana gelmektedir. Tırabzanlar ikili tırabzan olarak örülmüş ve sayıları sonraki sıralarda kademeli olarak artırılmıştır. Artırma işlemi şalın iç kenarında uygulanmıştır. Delikli olan sıralara başlarken dönüşler 6 zincir, tırabzanlı sıralara başlarken dönüşler 3 zincirle yapılmıştır.

Bu örmesi kolay baktüs şal yapımını ayrıntılı bir şekilde öğrenmek istiyorsanız aşağıda sunacağım videosunu izlemenizi öneririm.

Yapımı Basit Üçgen Baktüs Şal Yapılış Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı