Tığ İşi Kolay Sıralı Oya Yapımı

Tığ İşi Kolay Sıralı Oya Modeli
Tığ İşi Kolay Sıralı Oya Modeli

Yeni bir tığ işi oya modelinin anlatımını beğeninize sunuyorum. Bu kez de bir sıralı tığ oyası modeli sizleri bekliyor olacak. Bu kolay sıralı oya yapımı ile özellikle oya işlerine yeni başlayanlar alıştırma imkanına sahip olacaklar. Aslında ilk sırası örümcek olan bu kolay tığ oyasında örümcek çekmede zorluk yaşayanlar olduğu için zincire çevrilmiştir. Kesinlikle oyaya yeni başlayanların kendilerini geliştirmek amacı ile uygulaması gereken bir oya modelidir.

Tığ batısı üzerinde 3 sıradan oluşan kolay sıralı oya modeli için 22 numara tığ ve Leylak marka oya ipleri kullanılmıştır. Renk olarak da 3 farklı renkte oya ipi tercih edilmiştir. Kolay oyanın ilk sırasında zincirlerle oluşturulan çubuklar bizi karşılaşmaktadır. İkinci sırasında ise başka bir renkte iple örülen 4 adet pimpirik görülmektedir. Üçüncü sırada ise yine tırabzanlardan oluşan dağlar ikinci sıradaki pimpiriklerin arasına eklenmiştir.

Tığ İşi Kolay Sıralı Oya Yapımı
Tığ İşi Kolay Sıralı Oya Yapımı

Görüldüğü gibi bu kolay sıralı tığ oyasının yapımı için hazırlanan bu eğitim videosu ile zincir çekme, tırabzan ve sık iğne yapma konularında becerilerinizi artıracaksınız. Aşağıda videosunu paylaştığım için çok fazla ayrıntıya girmedim. Videosunu izleyip sizler de bu kolay tığ oyasını yazmalarınıza işleyebilirsiniz.

Tığ İşi Kolay Sıralı Oya Modeli Yapım Videosu:

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı