Tığ İşi Kolay Şal Modeli Yapılışı

Tığ İşi Kolay Şal Modeli
Tığ İşi Kolay Şal Modeli

Dikdörtgen bir şekilde güzel bir boyun şalı modeli anlatımının yapıldığı yeni bir anlatımlı örgü videosu paylaşıyoruz. Altlı üstü şekilde ikili yelpaze sıralarından oluşmuş oldukça kolay bir şal örneğinin yapılışını sunacağız.

Bu modelden toplamda 6 sıra örülmüştür. 6 sıra örüldüğünde boyun şalı, 13-14 sıra örüldüğünde ise omuz şalı olarak kullanabilirsiniz. Her sırada farklı renklerde batik iplerle çalışıldığında daha güzel sonuçlar alınmaktadır. Bunun yanında isteyenler düz renkte ya da her sırada tek renkli iplerle de çalışabilir.

Kolay Boyun Şalı Nasıl Örülür?

Boyun şalının yapımına 6 zincir çekilip bir halka oluşturularak başlanmıştır. Halka yapıldıktan sonra tırabzanları uzun çekmek için 4 zincir çekilmiştir. Devamında halka içine bu 4 zincir boyunda 6 tane ikili tırabzan çalışılmıştır. Son tırabzandan sonra yine 4 zincir çekilerek ilk motif tamamlanmıştır.

Tığ İşi Kolay Şal Örneği
Tığ İşi Kolay Şal Örneği

Alt çaprazında yer alacak olan ikinci yelpaze modeli de ilki gibi çalışılmıştır. İkincisine de 4 zincir çekerek başlanmış ve ilkinin son çekilen 4 zincirine aynı yelpaze modeli yapılmıştır.

Bu şekilde biri üstte diğeri altta olacak şekilde ikili yelpaze modelinden toplamda 6 sıra çalışılarak kolay boyun şalı yapımı gerçekleştirilmiştir.

Kaynak: https://youtu.be/AMWg6qhSvSI (örgü yolum)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı