Tığ İşi Kolay Gelin Şalı Modeli Yapımı

Tığ İşi Kolay Gelin Şalı Modeli
Tığ İşi Kolay Gelin Şalı Modeli

İki tarafını da kullanabileceğiniz, zikzak şeklinde örülen çok hoş bir kolay gelin şalı yapımı videosunu sizler sunuyorum. İsterseniz beyaz renkte bir iplikle örerek gelin şalı olarak, isterseniz farklı tonlarda örerek gündelik kullanım için kullanabilirsiniz. Tercih size kalmış.

Kolay gelin şalı modelini incelediğimizde karşımıza fıstıklar ve örümceklerin bir arada kullanıldığı bir tığ işi örgü modelinin çıktığını görebiliyoruz. Model içerisinde ve şalın kenarlarında görülen fıstıklar dörtlü olarak örülmüş. Kenarlar tamamen iki adet dörtlü fıstıklarla çevrelenmiş. Sadece ilk başlangıçta 4 adet dörtlü fıstık kullanılmış. Model kurulumu zikzak şeklinde ilerleyerek oluşturulmuş. Yani sadece kenardaki fıstıkları örüp sonra ortasındaki modelin örülmesine geçilmemiş. İki taraf da birbirine bağlantılı diyagonal bir şekilde örülmüş.

Kolay Gelin Şalı
Kolay Gelin Şalı

Bu çok şık ve bir o kadar da yapımı kolay gelin şalı modeli bir üçgen şal modelidir. İstediğiniz büyüklüğe gelene kadar genişletebilirsiniz. Aynı zamanda iki tarafını da kullanabileceğiniz bir yapıda olduğu için çok kullanışlıdır. İki yumaktan rahatlıkla bu tığ işi şal modelini çıkartmanız mümkündür. Özellikle 100 gramlık Angora iplikler tercih edebilirsiniz.

Altta tığ işi şal yapımının videosunu paylaşıyorum. Yapmayı düşünenlere şimdiden kolaylıklar diliyorum.

Kolay Tığ İşi Gelin Şalı Yapım Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı