Tığ İşi Kolay Çocuk Beresi Yapımı

Tığ İşi Kolay Çocuk Beresi Modeli
Tığ İşi Kolay Çocuk Beresi Modeli

Siz de kolay bir şekilde çocuk beresi örmek istiyorsanız bu yeni bere örneği tam istediğiniz gibi. Açık kullanıldığı zaman 7 yaşa kadar rahatlıkla kullanılabilir. Altı katlanıp da kullanıldığı zaman 3-7 yaş aralığı içindir.

Herhangi bir markanın bebe yünü ile kolaylıkla örülebilir. Bu bere anlatımında 4,5 numara tığ ile biraz kalın bir bebe yünü tercih edilmiştir. Sık iğneyle örülen lastik modelinin tamamı bu bereye uygulanmıştır.

Tığ İşi Kolay Çocuk Beresi Örneği
Tığ İşi Kolay Çocuk Beresi Örneği

Tığ İşi Kolay Çocuk Beresi Nasıl Yapılır?

Kolay çocuk beresi yapımına zincir çekerek başlanmıştır. Bu anlatımda 40+1 sayıda zincir çekilmiştir. Ardından da zincirlerin her birine sık iğne çalışılmıştır. Sonraki sıralarda bir alt sıradaki sık iğnelerin arkada kalan kısımlarına batarak sık iğneli sıralar örülmüştür. Enlemesine düz bir dikdörtgen parça elde edilene kadar örme işlemine devam edilmiştir.

Tığ İşi Kolay Çocuk Beresi Yapımı
Tığ İşi Kolay Çocuk Beresi Yapımı

Sonunda ende 38,5 cm, boy da ise 18,5 cm olan bir dikdörtgen örgü parçası elde edilmiştir. Bu parça enlemesine ikiye katlanmış ve birleşim noktalarından dikilmiştir. Ardından üstü büzülerek dikilmiş ve tepesi oluşturulmuştur. Bunun da üzerinde bir ponpon ilave edilerek tığ işi kolay bere modeli tamamlanmıştır.

Kaynak: https://youtu.be/iQ42RxWkj2w (Renkli Hayat Bahçesi)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı