Ana Sayfa Örgü Videoları Tığ İşi Kolay Burgulu Bere Yapımı

Tığ İşi Kolay Burgulu Bere Yapımı

Tığ İşi Kolay Burgulu Bere Modeli
Tığ İşi Kolay Burgulu Bere Modeli

Yeni model örgü bere modellerinden bir yenisinin yapılışı ile beraberiz. Bu berelerde saç örgüsü örgü modelleri oldukça sık kullanılmaktadır. Gerek yatay gerekse dikey olacak şekilde bere üzerine çalışılmaktadır. Bu konuda da işte böyle bir bereden kolay burgulu bere modeli yapılışından bahsedeceğiz.

Bu saç örgülü bere modeli ponpon dışından 100 gramlık LaMia Wool Easy marka iple örülmektedir. Bu marka yünü Hobium internet sitesinden temin edebilirsiniz. Bir tığ işi çalışma olduğu için 5 numara tığ kullanılmaktadır. Yapımı da oldukça basit olan bir bere örneğidir.

Kolay Burgulu Bere Modeli Nasıl Örülür?

Bereye 72 tane zincir çekerek başlanmaktadır. Daha sonra bu zincir uçlarından birleştirilerek bir halka elde edilmektedir. Zincir üzerine ön diş ve arka diş tırabzanlardan oluşan bir lastik modeli örülmektedir. Bu lastikten toplamda 6 sıra çalışılmaktadır.

Tığ İşi Kolay Burgulu Bere Örneği
Tığ İşi Kolay Burgulu Bere Örneği

Lastik bittikten sonra üzerine saç örgülü ya da burgulu örgü modelinin kurulumuna geçilmektedir. Burgulu model berede yukarı doğru ilerleyen sıralar şeklinde örülmektedir. Burgu şekli alttaki tırabzanlardan ilmek alıp örülerek gerçekleştirilmektedir. Model aralarında ise ön diş ile yarım tırabzanlarla çalışılmaktadır.

Sonra tepesine ponpon yapılarak bu güzelim burgulu bere modeli tamamlanmaktadır.

Kaynak: https://youtu.be/5vlN1WU63K4 (Örgücü Şirin)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here