Tığ İşi Kolay Boyunluk ve Bere Yapımı

Tığ İşi Kolay Boyunluk ve Bere Yapımı
Tığ İşi Kolay Boyunluk ve Bere Yapımı

Aynı örgü modelinin kullanıldığı yeni bir kolay boyunluk ve bere yapımı ile birlikteyiz. İki ayrı ebattaki yün ve tığla yapılmış bir tığ işi bere ve boyunluk modeli ile karşı karşıyayız. İki örgüde de kullanılan motifi bere ve boyunluk haricinde saç bantları, çantalar ve sepetler için de kullanabiliriz. Çok kısa zamanda hediyelik olarak da hazırlayabileceğiniz bere ve boyunlukların detaylı anlatım videosunu yazımın en altında bulacaksınız.

Son derece kolay ve çabuk hazırlanan örnek bere ve boyunluk modeli için kullanılan malzemeler şunlardır:

  1. Örnek yapım için Alize Lanagold 1,5 yumak yün ve 4,5 mm tığ
    2. Örnek yapım için ise Bonbon Kalın 1,5 yumak (pembe) yün ve 6,5 mm tığ

Bunun haricinde dikim için bir yün iğnesi ve ölçüm için bir mezuraya ihtiyaç duyulmuştur.

Tığ İşi Kolay Boyunluk ve Bere Modeli
Tığ İşi Kolay Boyunluk ve Bere Modeli

Aynı motifle örülen kolay bere ve boyunluk yapımı için herhangi bir ön hazırlık sırasına gerek duyulmamıştır. Baş çevresi büyüklüğünce bir sayıda zincir çekerek örmeye başlanmıştır. Bir sonraki sırada tüm zincir gözeneklerine birer yarım tırabzan çalışılmıştır. Bir üst sıra ise arkadaki ilmeklere batıp sık iğne çalışmak suretiyle elde edilmiştir. Devamında gelen sırada ise birer sık iğne gözeneği atlamak yolu ile dörtlü küçük fıstıklar örülmüştür.

Artık örgü motifi yapımı tamamlandığı için bundan sonraki aşamada istenilen model uzunluğuna kadar tekrara geçilmiştir. Berenin en üst sırası da ilk başta da olduğu gibi yarım tırabzan ve sık iğne sıraları ile bitirilmiştir.

Tığ işi berenin gövdesi bu şekilde motifleri ile örüldükten sonra farklı bir ponpon yapımı anlatılmıştır. Daha sonrasında bu ponponla birlikte berenin üst kısmı bir yün iğnesi kullanılarak toplanıp dikilmiştir.

Bu bere ve boyunluk yapımı videosunu izledikten sonra örgü kar maskesi yapımı ile ilgili videoyu da sitemden izlemenizi öneririm.

Kolay Tığ İşi Boyunluk ve Bere Yapımı Anlatımlı Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı