Tığ İşi Kolay Bere Modellerinden Yenisi

Yeni Tığ İşi Kolay Bere Modeli
Yeni Tığ İşi Kolay Bere Modeli

Bere modelleri de modaya ayak uydurarak farklılaşıyor. Modern bereleri artık sizler de kendi elinizde örebilirsiniz. Sizler için derlediğimiz kolay bere yapımı bu konuda çok yardımcı olacaktır. Oldukça farklı ve benzersiz bir model olan bu bere, çocuklarınız ya da sizin için güzel bir alternatif.

İki Saç Örgülü Modeli Kolay Bere Yapımı

Tığ işi olmasına rağmen, şiş örgüsü gibi görünen modelin yapımı da oldukça zevkli.

1 yumak ip ve 5 numara kalın tığ ile örülecek.

Yeni Tığ İşi Kolay Bere Yapılışı
Yeni Tığ İşi Kolay Bere Yapılışı

Yetişkin beresi için; 70/80 zincir yeterli oluyor. Yine de başınızın çevresine ölçerek, 10’un katları şeklinde büyütüp küçültebilirsiniz.

İlk sırayı tersten tüm zincirlerin içine ikili tırabzan yapıyoruz.

2 zincirle üst sıraya geçin. 2 arka diş tırabzan, 8 tane ön diş tırabzan yapın. 5 sıra boyunca ya da daha fazla yapabilirsiniz.

Yeni Tığ İşi Kolay Bere Örneği
Yeni Tığ İşi Kolay Bere Örneği

Bu şekilde tığ işi bere yapımı ilerleyecek ve model aşamasına gelecek.

Modelin kurulumu için 2 zincir örün, 8’li olan kısımda burgu işlemini yapacaksınız. İkili uzun tırabzan yapıp, geriye dönük olarak 3 seferde çıkarın.

Saç Örgüsü Yeni Model Bere Videosu

Değişik bereleri yapmayı ve kullanmayı seviyorsanız, bu harika modeli tercih edebilirsiniz. Görsel olarak oldukça başarılı olan saç örgüsü tığ işi bere yapım videosunu izleyerek, tüm detayları sizler de görebilirsiniz. Hızlı bir şekilde modeli uygulayabilir, saatler içinde bu kolay ve şık bereyi örebilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/pckUcS2lT-c (Örgücü Şirin)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı