Tığ İşi Kolay Atkı Nasıl Örülür?

Tığ İşi Kolay Atkı Nasıl Örülür
Tığ İşi Kolay Atkı Nasıl Örülür

Kış aylarının en kullanışlı aksesuarlarından olan atkılar, örümü kolay ve eğlenceli olduğu için herkes tarafından yapılabilir. Özellikle vereceğimiz model yardımı ile tığ işi kolay atkı yapabileceksiniz. Beklentilerinize çok güzel bir şekilde cevap verecek olan bu model, farklı örgüler içinde çok beğenilen bir alternatiftir.

Tığ İşi Kolay Atkı Modeli Anlatımı

Gelelim modelimizin yapımı ile ilgili detaylara. 4 numara kalın tığ ile öreceğimiz modele 20 tane gevşek şekilde çekeceğimiz zincir yardımı ile başlıyoruz. İstediğiniz bu genişliği modele göre ayarlayabilirsiniz.

Tığ İşi Kolay Atkı Örnekleri
Tığ İşi Kolay Atkı Örnekleri

Zincirin üzerine yine 20 adet sık iğne yapacağız. Bir zincir çekip 20. Sırayı da tamamlayın.

Kolay ilerleyen tığ işi atkı modeli bu şekilde ilerleyecek. Sıranın ikinci versiyonunda, bir sık iğneden çıkıp, tığa ip dolayıp, yandaki delikten çıkın. Bunu iki kez tekrarlayın.

Kolay Atkı Nasıl Örülür
Kolay Atkı Nasıl Örülür

Tığda biriken tüm ipleri iki seferde bitirin. Yapılan işlem işte bu kadar basit olacaktır.

Dönüş sırasında yine tırabzan örüp, sık iğne ile ilk adıma geri dönüyoruz. Örneğimizin tamamı bu iki sıranın tekrarından ibarettir.

Tığ İşi Atkı Yapımı Videolu Anlatım

Aynı modelimizin detaylı yapım görselini izleyebilirsiniz. Anlatımlı olduğu için adım adım tüm modelin detayları açık ve net bir şekilde videoda yer alıyor. Aşağıda yer verdiğimiz tığ işi atkı modeli videosu modelini çıkardığınızda, çok farklı şekillerde modellere de uygulayabileceğinizi görebilirsiniz. Beğeni kazanan bu model ile bebek atkıları, şallar, kazak ve yelekler de yapabileceğinizi unutmayın.

Kaynak: https://youtu.be/7dS9Pq5Fkz4 (Damla Hobi)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı