Tığ İşi Klozet Takımı Yapalım Mı?

Tığ işi klozet takımı yapımı
Tığ işi klozet takımı yapımı

El işleri ile evlerimizin farklı alanlarında farklı güzellikleri yaratmak mümkün. Bu işler içinde eğer tığ işini seviyorsanız, harika bir işlem ile karşınızdayız. tığ işi klozet takımı resimli anlatımlı olarak sizlere paylaşacağımız bu sefer ki projemiz. Sizler de bu kendin yap projeniz için harika banyolar yaratabilirsiniz. Muhteşem bir görünüme sahip olan bu özel el işi ürün için renk ve ip seçimi ile başlayabilirsiniz. Yapımından sıkılmayacağınız, bittiğinde ise oldukça güzel olacak olan bu projeyi kesinlikle sizler de seveceksiniz.

Tığ işi klozet takımı

İşlem için yukarıda ki şablonu takip ederek örmeye başlayın. Gördüğünüz gibi 3 adet yaprak ve 1 tane de çiçek motifimiz bulunuyor.

İşlem aşamalarına bakarak tığ işi klozet takımı yapabilir, bu harika modeli sizler de anında oluşturabilirsiniz. Büyük yaprak, orta ve küçük olmak üzere üç tane yaprak yapacağız. Bunun için sizler de yeşilin farklı tonlarını kullanabilirsiniz. Özellikle bazı yaprakları farklı yeşil renkler ile yapabilir, bazen ebruli yeşil yapabilirsiniz.

Sol altta ki yaprak ve dalı için 10 zincir çekin. 4 sıra ikili tırabzan ile doldurun. Sonra 10 sıra boyunda iki yönden de arttırın. Sonra iki yönden de daraltın. Sonunda 3 tırabzan kalana kadar işlemi yapmaya devam edin.

Biraz daha geniş olan ortada ki yaprak için 14 zincir ile başlayın. 5 sıra ikili tırabzan ile devam edin. 7 sıra yanlardan 2’li olacak şekilde arttırın. Daraltma işlemini 16 tırabzan kalana kadar devam edin.

Şablonda ki ufak yaprak için ise 7 zincir üzerine başlayın. 5 sıra düz devam edin. 4 sıra ikili, iki taraftan arttırın. 3 tırabzan kalana kadar ikili daraltın.

Çiçek motifi göbeğini yaparken de aynı şekilde 5 zincir ile başlayın. 12 tırabzan ile doldurun.

Her bir tırabzanın tepesine 2 tırabzan 2 zincir. Şeklinde sıra sonuna kadar devam edin. Boşluklara 2 tırabzan 2 zincir. Zincir üzerlerine 3 tırabzan, alttaki iki tırabzan üzerine 2 tırabzan. Bu şekilde şemayı takip edip bitirin.

Şimdi modelimizin eklenme aşamalarına geçiyoruz. Aşağıda tığ işi klozet takımı modelinin bitmiş halini görüyorsunuz. Bu verilen sayılar, klozet kapağınız içindir. Paspas için biraz daha büyük ve geniş motif parçalarına ihtiyacınız olacaktır.

Elde ettiğiniz ikinci parça çiçeğin çenek yaprakları, diğerleri ise dalların yapraklarıdır.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı