Tığ İşi Kiraz Çiçek Motifi ile Süsleme

tığ işi kiraz çiçeği motifi
tığ işi kiraz çiçeği motifi

Bu kolay tığ işi kiraz çiçeği çiçek deseni ile evinize baharı getirin. Her bir çiçeği tığ işi ile sadece birkaç dakika içerisinde yaparak dekor, çelenk veya başka bir parçanın üzerinde süs amaçlı kullanabilirsiniz. Hatta bir vazoya bir kiraz dalı daldırıp, dalın çeşitli noktalarına bu tığdan yaptığımız kiraz çiçeklerini tutturup çok şeker bir dekorasyon objesi elde edebilirsiniz.

Bu çok temel bir tığ işi çiçek modeli olmakla birlikte, renkleri ve iplik numarasını değiştirerek çok farklı projelerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ben bu çalışmada bir parmak pamuk ipliği ile vurgu rengi içinde artık pembe çorap ipliklerini kullandım. Siz farklı renk ve numaralı iplikler ile farklı renk kombinasyonları ortaya çıkarabilirsiniz. Ardından yapmanız gereken seçtiğiniz iplik numarasına uygun tığ ayarlamak olacaktır.

Size bu tığ işi kiraz çiçek motifleri ile yapabileceğiniz harika bir proje daha önerebilirim. Bu çiçek desenlerini kullanarak çok güzel bir bahar çelengi ya da çiçekli kafa bandı da yapmanız mümkün. Ama ben biraz minimalist bir bahar dekorasyonu yapmayı uygun gördüm. Düşmüş bir ağacın dalına tığ işi çiçek takmaya karar verdim. Bu güzelim çiçek motiflerini dala tutturmak için de çift taraflı bant kullandım. Böylelikle çiçek motiflerini başka projelerimde de kullanabilecektim.

Tığ işi kiraz çiçek deseni için malzemeler:

– Comfy parmak iplik – Renk Pembe
– Felici çorap ipliği – Renk Kırmızı
– E/3.5 mm tığ
– Goblen iğnesi
– Makas

Sihirli halka (halkayı tamamlamak için 1 zincir dahil) yapmak.

  1. TUR : 1 zincir, halka içinde 15 sık iğne, yarım sık iğne kullanarak birleştirin.
  2. TUR : İlk sık iğne içinde yarım sık iğne, ikili trabzan, üçlü trabzan, bir sonraki sık iğne içinde ikili trabzan, bir sonraki sık iğne içinde yarım sık iğne, bir sonraki sık iğne içinde yarım sık iğne, yaklaşık 4 kez daha tekrarlayın, yarım sık iğne.

Boşta kalan ipleri arkadan yarım sık iğne ile sabitleyin.

Resimdeki gibi bir goblen iğne ile çiçeğin yapraklarının ortasından örneği vurgulamak için kullanacağımız iplikle işliyoruz. Sonrasında oluşturduğumuz tığ işi motiflerimizi kuru dalımıza çift taraflı bantla yapıştırıyoruz.

tığ işi örgü çiçek motifleri
tığ işi çiçek motifi
kiraz çiçeği motifi
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı