Örgü Videoları

Tığ İşi Kazayağı Motifi Yapımı

Kazayağı Motifi Yapımı
Kazayağı Motifi Yapımı

Kare örgü motifleri ile birçok örgü projenizi kolaylıkla gerçekleştirebilir ve oldukça da renkli sonuçlar alabilirsiniz. Kullanım alanı oldukça da geniştir. Bebek battaniyesi, çanta, şal, yelek, hırka gibi örgülerde kullanabilirsiniz. Cıvıl cıvıl renkli oluşları da örgülerinizin daha canlı gözükmesini ve albenili olmasını sağlayacaktır.

Eğer siz de kare motif konusunda yeni model sıkıntısı çekiyorsanız bu kazayağı motifi imdadınıza yetişecektir.  Aslında bu model kazayağı örneğinin motife uyarlanmış halidir. Biraz hanım dilendi bey beğendi örneğine benzemektedir. Tek renkle örülmesi pek önerilmemektedir. En az iki rengin kullanımı ile örgü modeli kendini göstermektedir.

Renkli Kazayağı Kare Motifi Nasıl Örülür?

Diğer kare motiflerin yapım mantığına benzemekle birlikte bu kazayağı motifi diğerlerine nazaran daha kolaydır. Hanım dilendi bey beğendi örgü modelini örmeyi bilenler bu kare desenini de çok çabuk kavrayacaklardır.

Kazayağı Kare Motifi Yapımı
Kazayağı Kare Motifi Yapımı

Her kare motifte olduğu gibi buna da ortasından başlanmıştır. İlk iki sıra aynı renkte iple örülürken sonraki her bir sıra farklı renkte örülmüştür. Model ikili tırabzanlarla oluşturulmuştur. Boş dolu mantığı ile tırabzan varsa boş yoksa tırabzan şeklinde ilerlenmiştir.

Kazayağı Kare Deseni Videolu Anlatımı

Size kolaylık olsun diye kazayağı kare motif örneğinin yapılış videosunu paylaşıyorum. Motifi istediğiniz büyüklükte genişletebilir ve istediğiniz örgünüzde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/uIWK86MTGk4 (atolyehobi)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı