Tığ İşi Karanfilli Patik Modeli ve Yapılışı

Tığ İşi Karanfilli Patik Modeli
Tığ İşi Karanfilli Patik Modeli

Altı için hazır taban kullanılan ve bu sayede babet gibi görünen tığ işi karanfilli patik modeli yapılışına göz atacağız. Bu patiği sert hazır tabanı sayesinde normal bir ev ayakkabısı olarak da kullanabileceksiniz. Rengi karanfili andırmasa da şekli karanfil olan yeni bir bayan patik modeli öğrenmiş olacaksınız.

Aslında buna benzer bir uygulamayı tığ işi babet ayakkabı yapımında görmüştük. Tabi o ayakkabı tarzında bir modeldi. Bu ise patiğe uygulanmış halidir. İp olarak patik ipi, tığ olarak da 2 numara tığ kullanılmıştır.

Karanfilli Patik Tığ ile Nasıl Örülür?

Birleşme kısmı arkada kalsın diye topuk kısmından başlanmıştır. Topuk ve burun kısımlarına dörder defa, yanlarına ise iki ila üçer defa batarak sık iğneler çalışılmıştır. İkinci sıradan itibaren ön haricindeki diğer kısımlarında yalancı sık iğne yapılmıştır. Karanfilli patiğin burun kısmına da lastik örgü ile bir model örülmüştür.

Tığ İşi Karanfilli Patik Modeli Yapımı
Tığ İşi Karanfilli Patik Modeli Yapımı

Patiğin örülmesi tamamlandıktan sonra da karanfilin yapımına geçilmiştir. Bir sihirli halka ile işe başlanarak tırabzanlarla karanfilin örülmesi tamamlanmıştır. Tamamlanan karanfil patiğin ön tarafına eklenmiş ve karanfilli patik modeli artık kullanıma hazır hale getirilmiştir.

Detaylı anlatımı için aşağıdaki videosunu izleyebilir patiğin karanfilini başka gövdesini başka renkte yaparak farklı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/9UxH0ZBg0W0 (TAN TASARIM)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı