Tığ işi Kalp Motifi Nasıl Örülür?

Kolay Tığ İşi Kalp Motifi
Kolay Tığ İşi Kalp Motifi

Süsleme amaçlı yapabileceğiniz tığ işi kalp motifi ile örgü hırkalarınızı, yeleklerinizi, patiklerinizi, berelerinizi renklendirebilirsiniz. Hatta örgü çanta ve battaniyelerinizin bir köşesine bile bu tığ işi kalp motiflerini eklemek sureti ile el işi projenizi zenginleştirebilirsiniz. Nasıl değerlendireceğiniz size kalmış.

Hobilendik youtube kanalının bir paylaşımı olan tığ işi kalp süsü videosu sizlere çok güzel bir motif yapmanızı sağlayacaktır. Sizin tek yapmanız gereken ihtiyacınız olan malzemeleri temin ederek videoyu seyretmek olacaktır.

Yapım zorluğu olarak çok kolay tığ işi kalp motifi videosu sizleri bekliyor. Dilerseniz farklı renklerdeki ipler kullanarak kalp motifinizi çeşitlendirebilirsiniz. Uygun kalınlıktaki bir iplik ve 2,5 numara tığ işinizi görecektir.

Kalp motifi yapımına zincir çekerek başlıyoruz. Sonrasında 3 sıra çakma tırabzan örüyoruz. Her sırada bu tırabzanlardan 12 adet örüyoruz. Eğer daha büyük bir kalp istiyorsanız sıra sayısını ve çakma tırabzan sayısını artırmalısınız. Dördüncü sıradan itibaren 4 sıra 6 çakma tırabzan örüyoruz. Bu şekilde örneğin kalp formunu almasını sağlıyoruz. Kalp bu hali ile biraz kaba bir görüntü sergileyecektir. Kenarlara çakma tırabzan örerek tığ işi kalp motifinizde daha yumuşak bir görünüm elde edebilirsiniz. Artırtma yapmadan ilerlediğinizde tam bir kalp formuna ulaşırsınız. Orta kısımda biraz farklılık bulunmaktadır. Orta kısmı yaparken iki dolayıp üç ilmeği birlikte çekme sureti ile çalışma yapılmalıdır.

Video:

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı