Tığ İşi Hasır Örgü Lif Modeli

Tığ İşi Hasır Örgü Lif Modeli
Tığ İşi Hasır Örgü Lif Modeli

Hasır örgü hem şişle hem tığla çok güzel duran bir örgüdür. Birçok çalışmanızda kullanabilirsiniz. Ancak bu anlatımda bize tığla hasır örgü ile kare lif modeli yapımı aktarılmıştır. Eğer şişle hasır örgü modeli nasıl örülür merak ediyorsanız sitemde bunun da anlatımı bulunmaktadır.

Yapımı aynı kolay zikzak lif modeli yapımında olduğu gibi zikzaklı bir şekilde ilerlemektedir. Yine yapan kişi her sırada farklı renkte lif ipleri kullanmayı tercih etmiştir. Bu da life çok renkli ve şirin bir görünüm katmıştır. Bu hasır örgü modeli kullanarak çok güzel bir kare lif modeli ortaya çıkarılmıştır.

Hasır Örgü ile Kolay Lif Yapımı

Zikzaklı bir yapımı olduğu için düşündüğünüz lif boyutuna göre iki katı zincir çekmelisiniz. Çünkü bu tip modeller örgü ilerledikçe kendini toplamaktadır. Bu da tahmin ettiğiniz lif boyutundan daha küçük bir boyutla karşılaşmanıza neden olacaktır.

Hasır Örgü ile Kolay Lif Yapımı
Hasır Örgü ile Kolay Lif Yapımı

Örnek hasır örgü sabunluk lif örneği küçük bir model üzerinde gösterilmiştir. O yüzden az miktarda bir zincir çekilmiştir. İlk sıra 4 zincir çekip ardından 3 tane ikili fıstığın toplanması şeklinde kareler elde edilerek çalışılmıştır.

Sonraki sıralara 2 adet ikili fıstık çalışılarak başlanmıştır. Bir alt sıradaki 4 zincirli yuvalara yine 4 zincir-3 tane fıstık toplanmak suretiyle oluşan aynı karelerle devam edilmiştir. Diğer sıralarda da aynı çalışma uygulanarak ilerlenmektedir.

Anlatımlı Tığla Hasır Örgü Lif Modeli Videosu

Aşağıdaki videosundan yapılışını izleyebilir ve daha ayrıntılı bir şekilde bu lif modelini öğrenebilirsiniz. Bu tip bir hasır örgü modeli ile yalnızca lif değil, bebek battaniyeleri hatta çantalar bile yapabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/saLPQpK9ihM (Crochet Örgü Atölyesi)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı