Tığ İşi Halkalı Güllü Çeyizlik Havlu Kenarı Modeli

Tığ İşi Halkalı Güllü Çeyizlik Havlu Kenarı Modeli
Tığ İşi Halkalı Güllü Çeyizlik Havlu Kenarı Modeli

Sonradan motif eklemeli bir model olan halkalı güllü çeyizlik havlu kenarı modeli ve yapılışından bahsedeceğiz. Motifleri itibari ile oldukça zengin duran bir model olduğu açıkça görülebilmektedir. Serum halkalar birbirlerine eklenerek dağ motifleri oluşturulmuş ve iki dağ arasına da çok güzel bir yaprak gül motifi iliştirilmiştir.

Benzer bir model yeni çeyizlik havlu kenarı modeli yazımızda paylaşmıştık. Yalnız buradaki örnekte eklemeli çiçek motifleri halkalı dağların ortasına eklenmiştir. Dağlar ve havlu bandı birebir aynı örnektir. Sadece eklenen motiflerde farklılık vardır. Özetle şu ana kadar ki sitemizde yayınlanan en güzel halkalı havlu kenarı örneği diyebiliriz.

Tığ İşi Halkalı Güllü Çeyizlik Havlu Kenarı Örneği
Tığ İşi Halkalı Güllü Çeyizlik Havlu Kenarı Örneği

Halkalı Güllü Çeyizlik Havlu Kenarı Modeli Nasıl Yapılır?

Şimdi, çok detaya girmeden tarifli bir anlatım yapmaya çalışalım. Sonuçta nasıl yapıldığını detaylı bir şekilde anlatılan videosunu aşağıda paylaşacağız. İlk önce serum halkaların birleşimi ile oluşturulan dağ motifleri yapılmıştır. Motiflerin içleri tırabzanlarla doldurulmuştur. Ekleme yaparken yarılarına kadar tırabzanla doldurulmuş ve sonrasında boş kalan kısımlar tamamlanmıştır.

Sonra iki dağ arasına eklenecek gül motifinin yapımına geçilmiştir. Gülün yapraklarını ve gül motifinin yapımı için birer adet serum halka kullanılmıştır. Tırabzan, sık iğne ve zincir teknikleri ile motifler oluşturulmuştur. Ardından hazırlanan bu motifler dağın tepesi üzerine yarım bir şekilde pimpirikler yapılırken eklenmiştir. Son olarak alt tarafa basit kutucuklu bir havluya ekleme yeri yapılmıştır.

Görüldüğü üzere biraz meşakkatli bir çeyizlik halkalı havlu kenarı modelidir. Ancak bittiğinde ise çeyizlik havlularınızı süsleyecek güzelliktedir. Ayrıntılı yapılışı için aşağıdaki videosu izlenmelidir.

Kaynak: https://youtu.be/raiGuK5GzqY (Oya ve Dantel Dünyası)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı