Tığ İşi Halkalı Çeyizlik Havlu Kenarı Yapımı

Tığ İşi Halkalı Çeyizlik Havlu Kenarı Yapımı
Tığ İşi Halkalı Çeyizlik Havlu Kenarı Yapımı

Yine çiçek motiflerinin kullanıldığı yeni model halkalı çeyizlik havlu kenarı yapımının anlatıldığı başka bir video paylaşıyorum. Serum halkalarla yapılan çiçek motiflerini bu video ile sizler de işleyebilecek ve güzel havlu kenarları yapabileceksiniz. Yapımı zor olmayan bir modeldir ve videoyu izlediğinizde bunun fakına varacaksınız.

Çiçek motiflerinin yapımında en küçük serum halkanın bir boy büyüğüne ve 1 cm.’lik halkalar kullanılmıştır. Ayrıca sarı renkli oya ipi ve 22 numara tığ da halkalı havlu kenarı yapımında kullanılan diğer malzemelerdir.

Tığ İşi Halkalı Çeyizlik Havlu Kenarı
Tığ İşi Halkalı Çeyizlik Havlu Kenarı

Çeyizlik havlu kenarı modeli birbiri ardına sıralanan halkalı çiçeklerden oluşmuştur. Videosunda ilk olarak kenar bandı yapılmıştır. Sonra halkalı çiçek motifleri yapılıp birbirlerine eklenmiştir. Son olarak da kenar bandının üstüne pimpirik yapılıp ilerlenirken çiçek motifleri de kenar bandına eklenmiştir.

Küçük olan serum halkalar çiçeklerin göbeklerinde ve diğer büyük halkalarda etrafında kullanılmıştır. Serum halka içleri sık iğnelerle doldurulmuştur. Çiçeklerin en dış kenarlarına pimpiriklerden bir bordür de işlenmiştir.

Havlu kenar bandı yine diğerlerinde olduğu gibi ağırlıklı olarak kutucuklardan oluşmaktadır. Diğerlerinden bir farkı olsun diye aralarına bir sıra tırabzan dolgulu bir motif geçilmiştir.

Bir başka model olan katlı çiçekli çeyizlik havlu kenarı yapılışının anlatımını da linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/PNEWEp50wQs

Halkalı Çeyizlik Havlu Kenarı Nasıl Yapılır?

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı