Ana Sayfa Örgü Videoları Tığ İşi Fiyonklu Patik Modeli Yapımı

Tığ İşi Fiyonklu Patik Modeli Yapımı

Tığ İşi Fiyonklu Patik Modeli
Tığ İşi Fiyonklu Patik Modeli

Daha önceden fiyonklu bebek patiği yapımını paylaşmıştık. Şimdi de yetişkinler için fiyonklu patik modeli yapımını paylaşacağız. Tırabzan dolgulu bir patik. Düz, iki renkli olarak örülmekte. Sonradan tığ işi fiyonk eklenerek süslemesi yapılmakta.

Sadece 1 gününüzü ayırarak yapabileceğiniz yapımı kolay patik modellerinden biri. Tığ işinden anlamayanlar bile kolaylıkla yapabilir. Burun kısmından başlanıp ön tarafı örüldükten sonra ikinci renkle kalan kısmı örülmekte.

Yapımı 37 numaralı ayaklar için yapılıyor. İki ayrı renkte patik ipi kullanılıyor. Mavi ip Ören Bayan Dora, sarı ip ise Kartopu Flora’dır. Sıfır numara 2,1 mm eski model bir tığla örülüyor. Yenisi 3 numaraya denk gelmekte.

Fiyonklu Patik Modeli Yapımı
Fiyonklu Patik Modeli Yapımı

Dolgulu Fiyonklu Bayan Patik Modeli Nasıl Örülür?

5 zincirli bir halka yapılarak burun ucundan başlanıyor. Sonrasında ikili tırabzan sıraları ile patiğin ön tarafı yapılmaya başlanıyor.

İlk 3 sıraya kadar artırmaları yapılıyor. 3 sıradan sonra artırma yapılmadan düz bir şekilde 9 sıra örülerek ön kısım tamamlanıyor.

Fiyonklu Patik Modeli
Fiyonklu Patik Modeli

Sonra mavi ip koparılıp sarı ipe geçiliyor. Patiğin geri kalan kısmı yine ikili tırabzanlarla örülüyor. Toplamda 13 sıra örülerek fiyonklu patik modelinin yanları da bitiriliyor.

Topuk kısmı birleştiriliyor ve güzel bir fiyonk örülerek patiğin üzeri süsleniyor. Patiğin nasıl örüldüğü aşağıdaki videosu izlenerek daha iyi öğrenilebilir.

Kaynak: https://youtu.be/2gUTF0s8g48 (Orgu Hayatım_)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here