Tığ İşi Fıstıklı Puf Üçgen Şal Yapımı

Tığ İşi Fıstıklı Puf Üçgen Şal Modeli
Tığ İşi Fıstıklı Puf Üçgen Şal Modeli

Havalar artık serinlemeye başladı. Artık omuzlarımıza şal alma vakti geldi. Bunun için de en güzel şal modellerini bulup sizlerle yapılışlarını paylaşmaya devam ediyoruz. Hem çeyizlik hem de günlük kullanım için örebileceğiniz fıstıklı puf üçgen şal modeli de bu paylaşımlardan bir yenisi olacak.

Videolu anlatımı da bulunan bu tığ işi üçgen şal örneği küçük bir parça üzerinden gösteriliyor. Zaten ilk kurulumu ve artışları iyi öğrenebildiği takdirde aynı şekilde ilerliyor. Sizler aynı işlemleri tekrarlayarak istediğiniz boyutta bitirebilirsiniz. Angora iplerle güzel sonuçlar alınabilir. İsterseniz iki kat yapıp da örerek daha hacimli ve daha puf bir şal elde edebilirsiniz.

Fıstıklı Üçgen Şal Nasıl Örülür?

Arkası önü aynı şekilde görünen bir şaldır. Kenar süsü olarak da püskül takarak zengin bir görünüm elde etme yoluna da gidebilirsiniz. Fıstıklı puf üçgen şal yapımı alt uç kısmından başlanmış ve kenarından artırarak genişletilmiştir.

Tığ İşi Fıstıklı Puf Üçgen Şal Örneği
Tığ İşi Fıstıklı Puf Üçgen Şal Örneği

Alt ucu için bir sihirli halka ve içine 4 adet fıstık grubu yapılmıştır. Fıstıkların her biri üçlü olarak oluşturulmuştur. Alt ucunda iki fıstık sol kenarı, iki fıstık da sağ kenarı oluşturmak için kullanılmıştır. Ortadaki grupta ise örneğin oluşturulmasına başlanmıştır. Sağdaki fıstık grubundan sola ve soldaki fıstık grubundan sağa geçiş için uzun çekilen zincirlerden yararlanılmıştır.

Son sırada bitirirken de düzgün bir şekilde bitirme için aşağıdaki videosunda önemli bir püf noktasından bahsedilmiştir.

Kaynak: https://youtu.be/hYubKjS7iQI (atolyehobi)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı