Tığ İşi Farklı Bayan Çantası

el işi bayan çantası
el işi bayan çantası

Selam hanımlar; tekrar merhaba diyerek bugün sizlere harika tığ işi bayan çantası yapımından söz edeceğiz. Daha öncede benzer paylaşımımız olmuştu. Fakat bu kırmızı çantayı denemek isteyeceğinizi biliyorum. Tığdan birçok ürün yapılıyor ve her birinin ne kadar şık durduğunu söylemeye bile gerek yok diyebilirim. Tığ işi bayan çantasının yapılışı da son derece basit gelecektir. Dışarıdan para verip yeni bir çanta almak yerine, evde kendi emeğinizi de katıp harika bir tığ işi yeni bayan çantası yapmak kesinlikle güzel olacaktır.

Tığ İşi Bayan Çantası Modeli

Tığ İşi Çanta

Sevilecek yapıda olan tığ işi farklı bayan çantasının tüm yapım aşamaları sizlere resimli olarak sunulmuştur hanımlar. Biraz el becerisi de isteyen bu harika çantanın yapımı, o kadar da zorlanmayacağınız türde olacaktır. Yapım şemasında çanta rengi kırmızı olduğundan, kırmızı renkte malzemeler kullandık. Siz farklı renkler seviyorsanız, elbette farklı renkleri de tığ işi bayan çantasının yapımında kullanabilirsiniz. El işi bayan çantası kullanmak da ayrı bir keyif olacak ve bir yere gidince hemen fark edilir olması, sizin için de ayrı bir keyif anlamına gelecektir. Son derece yakışacağını umduğum bu harika çantayla, bayanların günlerinde farklı bir görünüm kazanabilirsiniz.

Tığ İşi Farklı Bayan Çantası Yapımı

tığ işi bayan çantasının yapılışı

Tığdan yapılacak bu harika hanım çantası, biraz örgü uzmanlarının işi gibi duruyor. Fakat bence biraz örgü becerisi olan tüm bayanların deneyebileceği örnekler arasındadır. Evde bayan çantası yapmak isteyen hanımlar, öncelikle bu çalışmada ayrıntılı resimli halde sunulmuş tığdan yapılacak bayan çantasını kontrol etsinler isterim. Aslında örgü işi çantaların yapımında çok fazla yapım seçeneği mevcuttur. Fakat el yapımı olacak bir çantada örgüden yapılacak bir çantada, motifler arası tığ ile zincir çekilerek motiflerin bir birine bağlanması da gerekecektir. Tığ işi bayan çantasının yapımında örgünün dik durması içinde, örgüyü dik tutacak şekilde bir işçilik de yapılması gerekecektir. Örnek olarak sunulmuş bu çantada, ahududu örgüsünü andıran bir örgü türü kullanılmış gibi durmaktadır diyebiliriz. Hanımların örgü bilenleri bu çantayı kısa sürede yapabilecektir. Aynı şekilde az örgü bilen bayanlar ise yine yardım alarak, bu şirin tığ işi farklı gelecek bayan çantasını rahatça yapabilirler.

tığ işi bayan çantası
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Birde o örneğin yapılışını gösterseniz dikmesini herkes yapar başkasının yaptığı resimleri yayınlamışsınız sadece bu çantanın yapılışı yokkkkkkkk

  2. Çanta çok güzel fakat yapilisini neden gösterilmiyor önemli olan o gösterilmiyecekse resim koymanın bir anlamı yok bence?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı