Tığ İşi Ev Botu Yapımı Resimli Anlatımlı

Tığ işi bot yapımı resimli
Tığ işi bot yapımı resimli

Farklı projeler, bizlerin de ufkunu açıyor. Özel ve değişik ürünlerin yapımını internet üzerinde bulup, evde kendiniz yapabildiğiniz zaman, harika sonuçları elde edersiniz. İşte bu kendin yap projemizde de tığ işi ev botu yapacağız ve kış aylarında sımsıcak giyebileceğiz. Bunun için bize artık yün, renkli ipler, tığ, kösele parçası, tutkal ve makas gerekli olacak. Bu oldukça kaliteli, şık ve kovboy çizmesi tarzında ki bot ile artık kış ayları çok daha renkli ve keyifli olacak.

İşlem aşamalarında öncelikle motiflerimizi yaparak başlayalım.

Tığ işi ev botu

6 fıstık ile tıpkı lif başlar gibi motife başlayalım.

Tığ işi ev botu nasıl yapılır

İkinci sırada, her boşluğa 2 şer fıstık yapalım.

Üçüncü sırda 1 fıstık, 1 ikili fıstık, 1 fıstık şeklinde köşeleri belirginleştirelim.

Tığ işi ev botu yapımı

Son sora dördüncü ve son ırayı yapacağız. Gördüğünüz gibi tığ işi ev botu yaparken, her sırada farklı bir renk kullandık. Şimdi çiftli köşe fıstıkların içine 3 dolgu yerine 6 dolgu, diğer düz olan yere 3 dolgu yapın. Gördüğünüz gibi altıgen bir motif elde ettik.

Tığ işi bot

Eski bir terlik tabanı, kapitone kumaş ya da bu tar bir ürünü taban oluşturacak şekilde kesin ve kaplayın.

Tığ işi bot yapımı

Bu şekilde hazır satılan ürünleri de kullanabilirsiniz.

Tığ işi bot nasıl yapılır

Yukarıda ki resimde gördüğünüz gibi ördüğünüz 5 motif bir ayak için toplamda 10 motif ile bu işlemi yapabiliriz. Taban kısmı açıkta kalacak şekilde tüm motifleri farklı bir renk ile birleştirin.

Tığ işi ev botu yapım aşamaları

Taban için kalıp alın.

Tığ işi ev botu resimli anlatım

Taban ile üst motifleri birleştirin.

Tığ işi ev botu malzemeler

Ve işte harika bir tığ işi ev botu sahibi oldunuz. Sizler de bu karmaşık gibi görünen modeli çok zevkli bir şekilde yapabilirsiniz. Özellikle kış döneminde bu özel el ürünü pofuduk bot ile kesinlikle ayaklarınız üşümeyecektir. Motiflerin altıgen olması nedeni ile çok daha güzel ve etkin bir işlem yapmış olacaksınız.

Tığ işi ev botu yapma
Tığ işi bot yapımı resimli

İşte bu şık ve inanılmaz modelimizin tam görünümüz. İstediğiniz renklerden sizler de bu sıcak ürünü kendiniz ve sevdikleriniz için yapabilirsiniz. Daha ince ipler ile bu işlemi yaptığınızda daha ufak modelleri elde edebilirsiniz. Ama kesinlikle sizleri sıcak tutacaklarından emin olabilirsiniz.

Tığ işi ev botu resimli anlatımlı
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı