Ana sayfa Örgü Örgü Modelleri Tığ İşi Ekmek Sepeti Yapmak

Tığ İşi Ekmek Sepeti Yapmak

115
0
PAYLAŞ
Tığ İşi Ekmek Sepeti Videolu Anlatım
Tığ İşi Ekmek Sepeti Videolu Anlatım

Tığ işi çalışmaların bazı hanımlar için biçilmez kaftan olduğunu söylemek doğru olacaktır. Tığ işi çoğu çalışma hanımların hem boş zaman değerlendirmesi bakımından hem de bazen oyalanacak bir şeyler konusunda en sevdikleri uğraşları arasında yer alır. Tığ işi bu gerekçelerle bazı bayanların en kıymetlisidir. Tığla yapılan bütün ürünler her zaman el işlerinde büyük emekler sarf edilerek yapılmaktadır. Emek verdikten sonra biten bir tığ işi ürün, kesinlikle onu yapmış hanımlara büyük bir gurur da vermektedir. Geçmişi epey eskilere dayanan tığ çalışmaları, büyükannelerin zamanından bugüne kesinlikle birçok farklı modeli bünyesinden barındırarak gelmiştir. Bu da ne kadar sağlam ve emin adımlarla hanımların gözdesi olarak günümüze kadar ulaştığının önemli bir göstergesidir.

Tığ işi ekmek sepeti yapımı da bu türdeki tığla yapılan ürünler arasında daima bayanların beğenisini almaktadır. Tığ çalışmalarında kızını sevindirmek adına bile yapabileceğiniz bu eşsiz ekmek sepeti, kesinlikle kızınızı çok sevindirecektir. Türk sofralarına yakışacak olan bu elit görünümlü ekmek sepeti resimlerinde de gördüğünüz üzere o kadar da zor bir yapıma sahip değildir. Tığla örnek çıkartmasını bilen her bayanın mutlaka denemesi gerekecek türde bir tığ işi örnektir. Siz de kızınızın çeyizine koymak ya da onun hoşuna gideceği türde bir hediye olsun isterseniz, kolayca işleyebileceğiniz bu tığ işi ekmek sepetini denemelisiniz derim. Deneyen çoğu bayan arkadaşımdan bu konuda kesinlikle harika geri dönüşler aldım. Tığla yapılan ekmek sepeti örneğini gönderdiğim çoğu bayanın ise oldukça çok mutlu olduğunu söyleyebilirim.

Kızlarınızın da misafirlerini evinde ağırlaması, size gurur verecek şeyler arasında gelmelidir. Bu nedenle siz de varsa kız çocuklarınız için bile daha şimdiden bu eşsiz tığ işi çalışmayı deneyebilirsiniz.  Her zaman birbirinden farklı tığla yapılan el işleri dikkatimi çekmektedir. Tığdan yapılma ekmek sepeti de bu dikkat çeken ürünler arasında yer almıştır. Günümüze bakınca çoğu genç bayan örgü işi denildiğinde kendini geri çekebiliyor. Aslında insanın kendi eliyle bir ürün oluşturması kadar güzel bir şey yoktur. Kısacası ben tığdan yapılma her çalışmaya bayılıyorum ve tığdan ekmek sepetinin yanı sıra, birçok yeni tığ çalışmasıyla da karşınızda olacağımı belirtmek isterim. Örgü işlerini seven hanımlar, herkese iyi günler diliyorum. Örnek olması açısından video linki atıyorum. Yapmak isteyen bayanlar videodan destek alıp bu eşsiz sepeti oluşturabilirler.

Video link:

PAYLAŞ
Önceki makaleTığ İşi Bolero Örnekleri
Sonraki makaleBeş Boy Yaza Özel Saç Bandı Dikin!
25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here