Ana Sayfa Örgü Videoları Tığ İşi Dik Zikzak Örgü Modeli Yapımı

Tığ İşi Dik Zikzak Örgü Modeli Yapımı

Tığ İşi Dik Zikzak Örgü Modeli
Tığ İşi Dik Zikzak Örgü Modeli

Bebek battaniyelerinde en çok tercih edilen model sanırız zikzak battaniye modelleridir. O yüzden de elimizden geldiğince sizlere yeni zikzak örgü modelleri geldikçe paylaşmaya gayret ediyoruz. Bu dik zikzak örgü örneği de bunlardan biri.

Biz sizlere bu zikzak modeli ile nasıl battaniye örüldüğünü aktaracağız. Sizler tabi ki bununla kalmayıp değişik örgüler de örebilirsiniz. Mesela bu modelden güzel ve renkli bir atkı çıkmaz mı? Hayal gücünüze kalmış. Daha birçok örgü işinizde kullanabilirsiniz.

Resimlerden görüleceği üzere her zikzak sırasında farklı renklerle renk cümbüşü battaniyeler örebileceğiniz gibi tek renkle de devam etmeyi tercih edebilirsiniz.

Tığ İşi Dik Zikzak Battaniye Modeli Nasıl Örülür?

İki zikzak örneği çıkacak şekilde anlatımı küçük bir parça üzerinden anlatılmıştır. Çok kolay bir yapılışa sahiptir. Mantığını kavradığınızda örmek istediğiniz genişliğe kadar devamını kolaylıkla getirebilirsiniz.

Örnek dik zikzak örgü modeli anlatımına 75 zincir çekerek başlanmıştır. İp olarak Loren Natural Baby markası tercih edilmiştir. 4,5 numara tığla örülmüştür.

Tığ İşi Dik Zikzak Örgü Örneği
Tığ İşi Dik Zikzak Örgü Örneği

Kurulumunda modelin sonradan açılmasını önlemek için sıranın başında ve sonundaki ilmeklerde birlikte alım gerçekleştirilmiştir. Geri kalan kısımlarında ise normal tırabzanlar örülmüştür. Zikzakların her biri kanadı için 15’er tırabzan yapılmıştır.

Tığ İşi Dik Zikzak Örgü Modeli Yapımı
Tığ İşi Dik Zikzak Örgü Modeli Yapımı

Zikzak şeklini verebilmek için her biri kanat tamamlandıktan sonra diğerine geçmeden önce artırmalar gerçekleştirilmiştir.

Kabartmalı Zikzak Atkı, Battaniye 3 Boyutlu Örgü Modeli

Videosunda bu zikzak örneğinden nasıl battaniye öreceğinize dair püf noktaları da gösterilmiştir.

Kaynak: https://youtu.be/J0fSRRCoLes (Örgücü Şirin)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here