Tığ İşi Çeyizlik Havlu Kenarı Yapımı

Tığ İşi Çeyizlik Havlu Kenarı Yapımı
Tığ İşi Çeyizlik Havlu Kenarı Yapımı

Sizlere çok büyük bir emek sarf edilerek hazırlanmış olan yeni bir tığ işi çeyizlik havlu kenarı modeli sunuyorum. Videosu ile yapımı en ince ayrıntılarına kadar anlatılmış bu yeni havlu kenarı oyası iki renk ip ile 22 tığ kullanılarak yapılmış. Yapımı oldukça zaman alacak bu oyayı sizler de yapmak istiyorsanız planlamanızı şimdiden yapmalısınız.

Yeni havlu kenarı modelini incelediğimizde göze çok hoş gelen bir model olduğunu görüyoruz. Ortası çiçekli ve çevreleri de kare şeklindeki kutucuklarla donatılmış. Kullanılan pembe ve beyaz renkler de birbirleri ile oldukça uyumlu bir hava estirmiş. Farklı renk kombinasyonlarında yine güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Havlu kenarına eklenecek kısımda da çiçeği çevreleyen kutucuklara yer verilerek havlu kenarı oyasında bir bütünlük sağlanmış.

Yeni Çeyizlik Havlu Kenarı Modeli
Yeni Çeyizlik Havlu Kenarı Modeli

Bu yeni tığ işi çeyizlik havlu kenarı yapımına yuvarlak çiçeklerin göbeği ile başlanmış olup etrafına da beyaz bir kenarlık işlenmiştir. Çiçekleri çevreleyen kutucuklar havlu kenarından ayrı olarak şerit halinde örülmüş olup çiçeğe eklenmiştir.  Eklenirken de farklı bir renkte ip kullanarak kutucuklara bordür yapılmıştır. Kutucuklu çiçekler bu şekilde oluşturulup birbirlerine eklenerek havlu kenarı boyunca yapımına devam edilmiştir. Ardından havluya dikim yeri de örüldükten sonra çiçekli oya şeridi bu dikim yerine eklenmiştir.

Yeni Bir Çeyizlik Havlu Kenarı Yapım Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı