Tığ İşi Çeyizlik Havlu Kenarı Modeli Yapımı

Tığ İşi Çeyizlik Havlu Kenarı Modeli Yapımı
Tığ İşi Çeyizlik Havlu Kenarı Modeli Yapımı

Tığla yapılan yeni çeyizlik havlu kenarı modeli havlularınızda oldukça güzel duracak bir model olacak. Yapılışının anlatıldığı videosunda çiçekler, yaprakları ile havlu kenarına ekleme yerlerinin nasıl yapıldığını bulacaksınız. Üç rengin hakim olduğu havlu kenarı oyasının gelinlik çağındaki genç kızların rüyalarını süsleyecek güzellikte olduğunu belirtebilirim.

Çeyizlik tığ işi havlu kenarı oya modelini incelediğimizde 5 yapraklı büyük çiçeklerin ve aralara serpilmiş yeşil yaprakların olduğunu gözlemlemekteyiz. Yapraklar ve çiçekler belli bir düzende birbirlerine eklenerek ilerlenmiş bu güzel havlu kenarı oyası ortaya çıkarılmıştır. Havlu kenarına ekleme motifi de yine bilindik ve yapımı basit kutucuk modelinden meydana gelmektedir.

Tığ İşi Çeyizlik Havlu Kenarı Modeli
Tığ İşi Çeyizlik Havlu Kenarı Modeli

Çeyizlik havlu kenarı tığ oyasına 5 yapraklı çiçeklerle başlanmıştır. Çiçekler için ilk olarak 5 gözenek oluşturulmuş ve taç yaprakları için de artırma/eksiltme ile tırabzanlardan oluşan yapraklar yapılmıştır. Her çiçek ayrı ayrı örülmüş ve sonradan birbirine eklenmiştir. Sonrasında çiçeklerin etrafındaki yeşil yaprakların yapımına geçilmiştir. Yeşil yaprakların altı bir sıra ikili tırabzan çalışıldıktan sonra üstüne eksiltmelerle sık iğneler yapılarak ilerlenmiştir.

Oyanın havlu kenarına eklenmesi için de çiçek ve yeşil yapraklarının belirli yerlerinden tutturarak bir sıra zincir çekilmiştir. Devamında da araya 2 zincir çekilerek yapılan tırabzanlarla kutucuklardan oluşan bir şerit yapılmıştır.

Yeni Çeyizlik Havlu Kenarı Yapılış Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı