Tığ İşi Boncuklu Kolye Yapımı

Takıları her kadın sever. Hele ki kendi yaptığı takıları çok daha fazla sever. Sizler de takı yapmak istiyor ama nasıl bir tasarım uygulayacağınızı biliyorsanız, kesinlikle bu kendin yap projemizi inceleyebilirsiniz. Etkili ve özel bir tığ işi boncuklu kolye yapımı hakkında detayları bulacağınız sitemiz sizlere en özel beklentilerinize uygun farklı bir tasarım yapmayı gösterecektir. Özellikle resimli anlatımlarımız sayesinde sizler de çok özel ve farklı takılarınızı kendiniz yapabilir, bu projeyi biraz daha geliştirebilirsiniz.

Bu farklı proje sizlere ilham kaynağı olabilir. Bu şekilde farklı renk ve desenlerde değişik kolyeleri kendiniz ya da sevdikleriniz tasarlayabilirsiniz. İşte tığ işi boncuklu kolye yapımı için gerekli olan malzemelerimiz; ip, uygun kalınlıkta tığ, farklı renk ve büyüklüklerde boncuklar ile işlem aşamalarına geçebilirsiniz.

Tığ İşi Boncuklu Kolye Yapımı

Bu özel projenin yapımından kesinlikle korkmayın. Çünkü adımlar halinde sizlere resimli anlatımlar ile destek olacağız. Bu şekilde basit bir örgü işi ile nasıl harika bir kolye yapabileceğinizi göreceksiniz. Hiçbir aşamada zorlanmayacağınız bu işlemler ile oldukça güzel şeyler yapabileceksiniz. Farklı renk ve ebatlarda boncukları bu işlem için kullanabilirsiniz. Özel kıyafetlerinize özel tasarımlar da hazırlamanız mümkün.

Tığ İşi Boncuklu Kolye

Öncelikle iki tip boncuğumuzu ipe sıra ile diziyoruz. Bir tane bir cins, bir tane diğer cins olacak şekilde ayarlayın. Bunu neden yaptığımızı işlem esnasında daha iyi anlayacaksınız.

tığ ile boncuk kolye yapımı

Bu şekilde başlangıcı yapıyoruz.

tığ işi kolye yapımı açıklamalı

Detaylı şekilde örme işlemini görüyorsunuz.

tığ işi boncuklu patik yapımı

Bu şekilde uzunca bir işlem yaparak, dizdiğiniz boncuklar bitene kadar devam edin. Farklı bir kendin yap projesi olan tığ işi boncuklu kolye yapımı size ilham verecek özel projelerdendir. Bu farklı ve özel proje sayesinde, çok daha değişik ve özel ürünlerin de yaratılması elbette mümkün. Bunun için işlem aşamalarından kendini tarzınızı ve modellerinizi oluşturabilirsiniz.

tığ işi boncuklu kolyeler

tığ işi boncuklu bileklik yapımı

tığ işi boncuklu patik yapılışı

Bir önceki yazımız olan İğne Oyası Takı Tasarımları başlıklı makalemizde iğne oyası takı modelleri ve yapılışı, iğne oyası takı yapılışı ve iğne oyası takı yapılışı resimli anlatım hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir