Tığ İşi Bolero Örnekleri

tığ işi bolero örnekleri açıklamalı
tığ işi bolero örnekleri açıklamalı

Bugüne kadar tığ işi birçok çalışma görmüş olabilirsiniz. Fakat bir de tığ işi yapılmış bolero örneklerine bakmanızı tavsiye edeceğim. Son derece büyük titizlikle ve tığ sanatının an ve an hissedildiği örnekler olması, örgü seven bir bayan olarak beni gerçekten etkiledi diyebilirim. Geçmişte hani küçükken anneler tığ işiyle uğraşırken, biz de aklımızca örebilecek miyiz diye boştaki bir tığla oynamamız geliyor. Aslında güzel ve harika günlerdi. Oysa şimdi büyüdük ve artık kendi tığ işi çalışmamızı, tığımızı elimize alır almaz rahatlıkla örebiliyoruz. Tığ işi denilince şimdi aklıma hep, o küçük yaştaki ilk tığ işi çalışma anlarım geliyor. Neyse bunu bir kenara bırakıp sizlere tığ işi bolero hakkında bilgiler vermek istiyorum.

Günümüzde tığ işi denince nasıl aklınıza birçok ürün geliyorsa, ben hep güzel olanlarını düşünüyorum ve onları daha çok yapmak istiyorum diyebilirim. Eskiden olsa tığ işi modelleri, fazla örnekler içermezdi. Yani belli başlı örnekleri hep çevremizde görürdük. O zamanlar internet gibi bir mucize de olmadığından, hanımlar hep bir yere gidince farklı bir örnekle karşılaşırdı. İşte şimdi teknolojinin nimetlerinden yararlanıp hep farklı olan örgü çeşitlerini tığ işi çalışmaları rahatlıkla bulup kendimiz örebiliyoruz. Ama artık farkındaysanız, bazı eski de kalmış tığ işi çalışmaları alıp günümüze uyarlayarak ören kişiler de bulunmaktadır. Böylelikle tığ işi çalışmada genç hanımlar işi daha da ilerletiyor hissi kesinlikle güzel bir his olabiliyor demek doğru olacaktır.

Fakat şu da bir gerçek ki, ne kadar eskinin güzelliklerini bugün değiştirerek yapsanız da eskinin güzellikleri hiç bozulmuyor. Çünkü ne yaparsanız yapın, dokusunu bozmayarak bütün güzelliği ile o eski el işi örneklerini almalısınız. Aksi takdirde, işin ucunda o tığ işlerinin harika güzelliğini tam anlamıyla yakalayamamak da var diyebilirim. Tığ işi örneklerinden tığ işi bolero, yaz ayında askılı elbiselerin üzerine çok güzel gitmektedir.  Renk renk tercih edilebilecek bu tığ işi bolerolar, kesinlikle yaza damganızı vurmanızı sağlayacaktır. Üzerinizde bu harika tığ işi çalışmaları görecek çoğu arkadaşınız, nasıl yaptığınız hakkında fikir sahibi olmak isteyecektir. Aslında pek de zor olmayan bu örneği sizde tığ işi olarak rahatlıkla deneyebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı