Tığ İşi Bikini Yapımı

Tığ İşi Bikini
Tığ İşi Bikini

Farklı seçenekleri ile özel ve ideal olan el işleri ile yaratımlar son dönemde de oldukça moda. Özellikleri bakımından hoş, sağlam ve ideal olan bu modellere bu sene bir yenisini daha ekleyeceğiz. Bu sene tığ işi bikini modelleri gerçekten çok tercih edilecek modeller arasında yer alıyor. Özellikle renkli dantel iplerinden bu harika modelleri yaparak, güneşlenirken farklı şekillerde giyebilmeniz mümkün. Dantel iplerinin merserize olanları bu modellerde tercih edebilirsiniz. Bu şekilde özel ve farklı bir seçenek olarak sizlere harika modeller sunacaktır.

Şimdi projemiz için öncelikle yapacağımız modelin bitiş halini sizler ile paylaşmak istiyoruz. Bu şekilde nerede ne yapacağınızı çok daha iyi anlayacaksınız. Ayrıca örneğin açıklayıcı şemasını da sizlere sunarak detaylı anlatım ile tığ işi bikini yapımını göstermiş olacağız. Renk seçimi tamamen size kalmış.

Tığ İşi Bikini

Yukarıda gördüğünüz modeli göğüs büyüklüğüne göre kendiniz de ayarlayabilirsiniz. Bu şekilde istenilen ölçüler tarafınızca belirlenebilir ve örülebilir. Modelimiz üç aşamadan oluşuyor. Göğsü saran ana bölüm, oya ve askılar. Bu şekilde aşağıda belirtilen şema ile işlemleri yapmaya başlayabilirsiniz.

Tığ İşi Bikini Yapımı

75- 80 beden için verilen bu sayıları sizler daha farklı şekillerde başlatarak, istenilen büyüklükte örebilirsiniz. 16 tane başlangıç zinciri çekerek işleme başlayın. İkili tırabzan yapıyoruz. Dönüşlerde 3 zincir çekin. Bu şekilde 6 sıra olana kadar devam edin. Bir kare oluştuğunda örneğin yanlarını da aynı şekilde komple örmeye başlayın, ancak köşe dönmenize 5 tırabzan yapmayı unutmayın. Şemayı takip ederek tığ işi bikini yapımını kolayca bitirebilirsiniz. Oyasını ve askılarını da yaptıktan sonra ürünü kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu yaz bu tarz şeylerin çok karşımıza çıkacağını söylemekte fayda var. Bu neden ile şimdiden merserize ipler ile harika yaratımlar yapmaya başlayabilirsiniz. Bizler de sizin için en moda örnekleri ve açıklamaları yayınlamaya devam edeceğiz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı