Ana Sayfa Örgü Videoları Tığ İşi Beze Battaniye Yapımı

Tığ İşi Beze Battaniye Yapımı

Beze Battaniye Yapımı
Beze Battaniye Yapımı

Yazın kapımıza dayanması ile bebişlerimiz için en güzel yazlık bebek battaniye modellerini örmeye büyük bir hızla devam ediyoruz. Ben de sizlere en yeni tığ işi battaniye örnekleri sunmaya gayret ediyorum. Sunanın Elinden kanalının beze battaniye modeli de bunlardan biri olacak.

Üç boyutlu bir görünümü olan, gösterişli bu şık bebek battaniye modeli Nako Lüks Minnoş marka iple örülmüştür. Örnek battaniye çalışmasında 4 ya da 5 yumak harcanmıştır. Ayrıca 3 numara tığ kullanılmıştır. Bu battaniye modeli de hatırlanacağı üzere tığ işi pasta elbise modelindeki istiridye motifleri ile çalışılmıştır.

Beze Battaniye Yapımı

Göbekten başlayarak aynı bir mereng (beze) kurabiyesi şeklinde istiridye motifleri kullanılarak örülmüştür. Daha önceden paylaşmış olduğum kolay bebek battaniyesi yapımında olduğu gibi basit bir yapımı bulunmaktadır. İstiridye motiflerine hakim olduğunuz sürece kolaylıkla örebilirsiniz.

Anlatımlı Beze Battaniye Modeli
Anlatımlı Beze Battaniye Modeli

Yapımı anlatılan çalışmada ise beze battaniye modeli için 4,5 numara tığ ile daha kalın bir ip tercih edilmiştir. İstiridye motifleri ile ortadan başlanıp dışa doğru motiflerde artırma yapılarak örülen bir battaniye örneğidir. Her turda kenarlarda kullanılan motif sayılarında artırmaya gidilerek ortaya güzel bir bebek battaniye modeli çıkarılmıştır.

Ara ara renk değişimlerine gitmek battaniyenizi daha şık gösterecektir. Battaniyenin kenar süslemesinde de yine istiridye motiflerine yer verilmiştir.

Anlatımlı Beze Battaniye Modeli Videosu

Eğer siz de bu bebek battaniyesinden örmek istiyorsanız örneğini kapmak için aşağıdaki videosunu mutlaka izlemelisiniz. Detayları ve yapılışında dikkat etmeniz gerekenler videosunda anlatılmıştır. Siz de yaptığınızda oldukça şık 3 boyutlu beze battaniye sahibi olursunuz.

Kaynak: https://youtu.be/ow_bFemyowQ (Sunanin Elinden)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here