Örgü Videoları

Tığ İşi Bebek Patiği Yapımı

Tığ İşi Bebek Patiği
Tığ İşi Bebek Patiği

Tığ işi yapabileceğiniz modeller neredeyse sınırsızdır. Beğeni kazanan bu modeller içinde bebek kıyafetleri ise kesinlikle ilk sırayı alıyor.

Özel bir şekilde yapılan bu minik kıyafetler ve aksesuarlar, onların sevimliliğine sevimlilik kattığı kesin. Bu yazımızda da size örgü patik yapılışını paylaşmak istedim. Kendi bebeğiniz ya da sevdiklerinizin minik kuzuları için bu şık ve kolay patiği sizler de hemen yapabilirsiniz. Şirinliği ile göz dolduran bu model, beğeni kazanan modeller içinde yer alıyor.

Yeni Bebek Patiği Örneği Yapılışı

1 yaşındaki bir bebeğe uyacak şekilde tarif edilmiş olan patik için cinsiyetine göre renk seçimi yapabilirsiniz.

Patik ipi ya da bebe yünü tercih edebilirsiniz. 20 zincir ile başladığını bu modelde, her bir yaş için 3 zincir fazla başlamanız yeterli olacaktır. 5 numara tığ ile yapabilir ya da ipinize uygun bir kalın tığ tercih edebilirsiniz.

Tığ İşi Bebek Patiği Örneği
Tığ İşi Bebek Patiği Örneği

Zincirin üzerini tamamen çakma sık iğne yaparak işleme başlıyorsunuz. Sonrasında 2li tırabzan ile devam ediyorsunuz.

Modelin oturması için nerede çakma sık iğne nerede tırabzan yapılacağı videoda da açık bir şekilde belirtilmiş. Bu işlemleri yaparak örme patik nasıl yapılacağını sizler de kısa sürede öğrenebilirsiniz.

Bir açık bir de koyu renk ile bu modeli yapmanız hoş bir sonucu almanızı sağlayacaktır.

Tığla Örme Bebek Patiği Videosu

Değişik modeller ve yapılışlarını sizlere aktarmaktan çok memnun oluyorum. Sizden gelen olumlu mesajlarda bunların beğeni kazandığı yönünde. Bu nedenle özellikle bebek patiği örnekleri daha fazla tercih ediliyor. Çok pratik bir şekilde yapabileceğiniz bu spor patik modelinin detaylarını videoda bulabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/clDjgLTshlw (Ören Hanım)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı