Tığ İşi Bebek Battaniyesi Örgü Modeli Yapımı

Tığ İşi Bebek Battaniyesi Örgü Modeli Yapımı
Tığ İşi Bebek Battaniyesi Örgü Modeli Yapımı

Bu videoda farklı bir tığ işi bebek battaniyesi örgü modeli yapımı anlatılmıştır. Kare sıralardan oluşan, puf bir dokuya sahip, aynı zamanda kalın bir bebek battaniyesi yapımı bu videoda sizleri bekliyor.

Yeni bebek battaniyesi modelini örerken bebe yünü ve 4 numara tığ kullanılmıştır. Tüylenme yapmadığı ve yumuşak olacağı için battaniyelerinizde bu tarz bebe yünleri tercih edebilirsiniz.

Bebek Battaniyesi Örgü Modeli Yapımı
Bebek Battaniyesi Örgü Modeli Yapımı

Videoda ilk olarak bebek battaniyesi örgü modelinin taban kısmı yapımı anlatılmıştır. Bunun için istenilen battaniyenin uzunluğunda zincir çekilmiştir. Sonra geri dönerek çekilen zincirlerin içine sıra sonuna kadar sık iğne yapılmıştır. Sıra sonunda 1 zincir çekilerek ip kesilmiştir. Bu bebek battaniye örneğinde sağdan sola doğru bir örgü uygulanmıştır. Bu yüzden her sırada ip kopartılıp diğer sıra için başa dönülmüştür.

Sonraki sırada renkli ipe geçilip kare puf motiflerin yapımı anlatılmıştır. Örgü bebek battaniyesi puf motifleri 5 ilmek dolama yöntemi ile yapılmıştır. Doladıktan sonra ip tığ yardımı ile ilmelerin içinden geçirilip toplanmıştır. Devamında 1 sık iğne atlayıp diğerine üstten alıp alttan geçirerek aynı yere batarak 2 defa 3 zincir çekilmiştir. Ardından 5 ilmek dolama yöntemi tekrar uygulanmıştır. Kare puf motif sıraları arasına da yine zincirli şerit çekilmiştir.

Tığ İşi Bebek Battaniyesi Örgü Örneği Yapılışı:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı