Tığ İşi Baykuş Yapımı

tığ işi baykuş yapımı
tığ işi baykuş yapımı

Farklı şekillerde çocuklarımız için inanılmaz ve farklı oyuncakları kendimiz yapabiliriz. Bunlar içinde özellikle el örgü işler ile yapılanlar ise daha dikkat çekicidir. Bu projemizde de tığ işi süs yapımı ile sizlere harika bir şekilde amigurumi yapabiliriz. İnanılmaz şekilde şirin ve sevimli bir baykuş yapacağız. Yapımı da oldukça zevkli olan bu harika ürün için sizlere detaylı anlatımları yapmaya başlayacağız. Eşsiz ve farklı ürünlerin yapımını bulacağınız sitemizde bu tarz kendin yap projeleri de en güzel sonuçları alabilir, farklı oyuncaklar ya da özel ürünler elde edebilirsiniz. Sizlere her bakımdan çok farklı ve özel bir faaliyet olanağı da sunmaktayız.

Özel bir işlem gerektirmeyen bu oyuncaklar için uygun ip ve tığ gerekli. Sonrasında ise tığ işi baykuş yapımı resimli anlatıları takip ederek, işlemleri yapabilirsiniz. Şimdi ilk aşama ile işlemlere başlayalım.

tığ işi amigurumi baykuş

Yukarıda gördüğünüz resimlerde ki tüm parçaları sık iğne olarak yapıyoruz. Açık mavi olan iki yuvarlağımız gözler için kullanılacak. Turuncu uzun parçalar ayak ve diğer turuncu ise gagası için. Cola yazan parça ise kuyruğu oluşturuyor. Alas yazanlar ise kanatları, orjas yazan parçalar ise kulakları oluşturuyor. Bir de gövdemiz var. Tüm parçaları 2-3 zincir çekerek ideal boyuta gelinceye kadar sık iğne ile dönerek yapacaksınız. Eğer çok ince bir ip kullanıyorsanız o zaman sık iğneyi ip alıp yapmanız uygun olacaktır. İpiniz kalın ise normal şekilde yapabilirsiniz.

Şimdi tüm parçaları yaptıktan sonra bunarı ekleme ve doldurma aşamasına geçeceksiniz. Bu işlemde önelikle baykuşun gövdesini tamamlamanız gerekiyor. Oldukça kolay ve zevkli olan tığ ile baykuş yapımı sizlerin de zevkle yapacağı harika bir oyuncak olacağından eminiz. Eklenmiş ve tamamen bitmiş baykuşunuza uygun şekilde gözler dikecek ve harika bir oyuncak ya da süs eşyası elde edeceksiniz.

tığ amigurumi baykuş

Daha net eklenme şekillerini görebilmeniz için sizlere resimleri detaylı olarak paylaşıyoruz. Bu kendin yap projesi de çok eğlenceli ve inanılmaz bir proje olarak karşımıza çıkıyor.

amigurumi baykuş tığ işi
tığ ile baykuş yapımı
tığ işi amigurumi baykuş yapımı

İşlem bittikten sonra göğüs kısmına başka bir renk ip ile çağrılar işleyebilir, bu şekilde baykuşun daha gerçekçi görünmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu modeli tüylü sakal ipler ile de yapabilir, daha farklı bir baykuş yaratabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı