Ana Sayfa Örgü Videoları Tığ İşi Basit Kazayağı Örgü Modeli

Tığ İşi Basit Kazayağı Örgü Modeli

Tığ İşi Basit Kazayağı Örgü Modeli
Tığ İşi Basit Kazayağı Örgü Modeli

Basit örgü modelleri içerisinde kazayağı örgü modeli de yer almaktadır.  Bu modelle battaniye, kırlent, hırka, çanta, yelek ve şal gibi örgüler örebilirsiniz. Eğer bu tarz bir örnek arayışındaysanız yeni model basit kazayağı örgü modeli yapımına göz atacağız.

Klasik siyah ve beyaz renkle örülen bu model bu çalışmada birden fazla renkte çalışılmıştır. Aynı zamanda elinizde kalmış olan ipleri değerlendirmeniz için de iyi bir seçenek olabilir. Yapılışı basit olan bu kazayağı örgü örneği ile çok güzel ürünler elde edilebilir. Tığ işlerine yeni başlayanlar bile çok zorlanmadan örebilir.

Basit Tığ İşi Kazayağı Örgü Modeli Nasıl Örülür?

Bir dolu bir boş hanım dilendi bey beğendi tekniği gibi bir yapıma sahiptir. Sadece batım noktalarında minik bir farklılık bulunuyor. Sayı ile başlamak isterseniz 4 ve katları +3 şeklinde bir kurulum gerçekleştirilmelidir. Sayı ile uğraşmak istemeyenlerde fazla zincir çekip sonunda sökerek de örneği kurabilir.

Basit Kazayağı Örgü Modeli
Basit Kazayağı Örgü Modeli

Alt kısma bir miktar zincir çekilerek tığ işi kazayağı örgü modeli yapımına başlanmıştır. Başlangıçta ilk iki sıra bütünü ile tırabzanlardan oluşmuştur. Resimlerinde ve videosunda göreceğiniz uzatmalı efekt ilk iki sırada yer almamıştır.

Bu efekt ise üçlü tırabzanın ortadaki alt sıraya batıp uzatılması ile gerçekleştirilmiştir. Sonrasında ise normal ikili tırabzanlar devam edilmiştir. Renk değişikliği ise her iki sırada bir yapılmak suretiyle kazayağı örneği oluşturulmuştur.

Basit Kazayağı Örgü Deseni Videolu Anlatımı

Her paylaştığımız ve yapılışından bahsettiğimiz örgü modelinde olduğu gibi bunun da anlatımlı videosu aşağıdadır.

Kaynak: https://youtu.be/GiryYaA5wfg (atolyehobi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here