Ana Sayfa Örgü Videoları Tığ İşi Bademli Patik Modeli Yapımı

Tığ İşi Bademli Patik Modeli Yapımı

Tığ İşi Bademli Patik Modeli
Tığ İşi Bademli Patik Modeli

Bazı patik modelleri vardır ki tasarımları ile bir adım öne çıkarlar. Modele bakıldığında tam bir çeyizlik patik modeli deriz. İşte sizlere böyle bir patik modeli olan bademli patik modeli ve yapılışından bahsedeceğiz.

Bu tarz güzel kışlık örme patik modelleri ile ayaklarınız soğuk kış günlerinde sıcacık kalacak. Aynı zamanda evlenecek olanlar için de tasarımına bağlı olarak çeyizlik patik modelleri de örülmektedir. Bu yeni patik modeli de her türlü sadeliğine rağmen sanırım çeyizlik sınıfına kolaylıkla dahil edilebilecek türdendir.

İp olarak patik ipi ve tığ olarak da 5 numara tığ kullanılan bir patik örneği inceleyeceğiz. Burun kısmından örülerek başlanan, başlangıçta düz, yukarı çıkıldığında ise desenli olan yeni bir örnek öğreneceğiz. Yine öğrenmek isteyenler için de kolay yapılan örgü patik modelleri de yazılarımız içinde bulunmaktadır.

Tığ İşi Bademli Patik Örneği
Tığ İşi Bademli Patik Örneği

Çeyizlik Bademli Patik Modeli Nasıl Örülür?

Bir sihirli halka yapılarak burun kısmından örmeye başlanıyor. Sonrasında 1 defa dolanıp iki defada çekilen tırabzanlarla ilerleniyor. Önde yer alan desenli kısımda artırma olacağı için Burunda pek artırma yapılmıyor. Desenli kısmı gözenekli bir yapıda örülüyor. Yanların ağız kısımlarında da 2 sıra kutucuklu bir desen çalışması yapılıyor. Taban ve diğer kısımları burun da olduğu gibi tırabzanlarla örülüyor.

Bademli patik modelini daha büyük numaralar için örmek istiyorsanız burundaki tırabzanlardan ya da öndeki desenden artırma yapılabiliyor.

Kaynak: https://youtu.be/xSXBxDNnasE (Ören Hanım)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here