Tığ İşi Babet Yapımı

Çeyizlik babet yapımı
Çeyizlik babet yapımı

Tığla yapılan babet yapımı videosu ile sizler de bu güzel babetin nasıl örüleceğini öğrenebileceksiniz. Delikli güzel motifleri nedeni ile aranızda çeyizlik olarak örmek isteyenleriniz de olabilir.

Bu şık tığ işi babet yapımı için patiklik ip ile 2 numara tığa ihtiyacınız olacaktır. Videoadaki örnek babetin yapımında mavi renkte bir ip kullanılmıştır. Sizler istediğiniz renk iple bu babeti örebilirsiniz.

Tığ işi babet yapımı
Tığ işi babet yapımı

Babetin alt yüzeyi tamamıyla tırabzanlarla sıkı bir şekilde örülmüştür. Üst ve yan yüzeylerinde de burun kısmındaki 5 sıra tırabzanlar haricinde örnek kullanılmıştır. İsterseniz tamamını tırabzanlarla yapıp sade bir babet de yapabilirsiniz.

Tığ işi çeyizlik babet yapımına burun kısmından 12 zincir yaparak başlanmıştır. 10 tane tırabzan yapıp yanlardan ikişer tane zincir çekip artırarak 20-22 tane tırabzan olana kadar devam edilmiştir. Sonrasında babet modeli ile birlikte tabanı da bir bütün halinde döne döne örülerek tamamlanmıştır. Son olarak babetin arka kısmı ise iğne kullanmadan tığla dikilerek tığ işi babet yapımı sonladırılmıştır.

Bu çeyizlik babet yapımının detaylı olarak nasıl yapıldığını merak ediyorsanız alttaki yapılış videosunu dikkatli bir şekilde izlemelisiniz.

Tığ İşi Babet Yapımı Videosu:                                                       

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı