Tığ İşi Babet Nasıl Yapılır?

Günlük hayatımızda kendi yaptığımız şeyleri kullanmayı hepimiz isteriz. Üstelik artık internet erişimi sayesinde, binlerce projeye ulaşmamız da mümkün. Bu şekilde boş zamanlarımızı çok güzel kendin yap projeleri ile değerlendirebilirsiniz. Farklı şekillerde, farklı ürünler ile harika sonuçları da alacağınıza emin olabilirsiniz. Bu projemizde sizler için seçtiğimiz tığ işi babet yapımı projesi, inanılmaz keyifli bir işlem sırasına sahip. Aynı şekilde çok da severek kullanacağınız moda bir ürün de yaratmış olacaksınız. Özel tarzı ile sizleri memnun edecek bu ürünü detaylı şekilde sizlere resimli anlatımlar ile aktaracağız. Bu şekilde ideal sonuçları sizler de aktif bir şekilde elde edeceksiniz.

İşlem için bize ayak numaramıza uygun bir kösele ayak tabanı gerekiyor. Ayrıca ip ve tığ ile üzerini dilediğimiz şekilde ve renkte yapabilirsiniz. İşlem aşamalarında ilk adım taban kısmını halletmek. Bunun için keçe de kullanabilirsiniz.

tığ işi babet

Resimde de görüldüğü gibi taban üzerinde tığ ile çalışmalar yapacağız. Bunun için sizler de öncesinde tabanda delik çalışması yapabilirsiniz, bu şekilde daha hızlı ve kolay bir şekilde işlem yapabilirsiniz.

tığ işi babet yapılışı

İşlem motif detayımız resimde görüldüğü şekilde oldukça kolay. Şemayı da takip ederek, sık iğne, zincir ve dolgu işlemleri ile oluşturacaksınız. Bu işlem ile tığ işi babet yapımının en oyalayıcı yerini de halletmiş olacaksınız.

tığ işi babet nasıl yapılır

Modeli yaptıktan sonra, ilk aşamada oluşturduğumuz taban oyasına monte edip, yan ve arka kısımlarını yapacağız. Bu şekilde tığ işi babet işlemlerini de kolaylamış olacağız.

tığ işi babet yapımı

Ve işte inanılmaz şık, özel ve çok bir ev ayakkabısı yapılmış oldu. Bu babet ile evinizde ferah ve çok rahat bir şekilde dolaşabilir, harika sonuçları alabilirsiniz. Sizler için seçtiğimiz bu özel işlemi farklı renklerde ki ipleriniz ile de yapabilirsiniz.

Özellikleri bakımından delikli bir işleme tabi olduğundan, ayaklarınız da aynı şekilde rahat edecek ve hava alacaktır.

tığ işi babet resimli anlatım

Oldukça güzel bir günüme sahip olan bu modeli sizler de farklı şekil ve alternatifler ile deneyebilirsiniz. Etkileyici ve özel bir model olarak, kendiniz ya da sevdikleriniz için de bu modeli üretme şansına sahipsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2016 İğne Oyası Modelleri başlıklı makalemizde 2016 yılının en yeni örnekleri, 2016 yılının yazma kenarı ve el işi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir