Tığ İşi Babet Ayakkabı Yapımı

Tığ İşi Babet Ayakkabı Yapımı
Tığ İşi Babet Ayakkabı Yapımı

Gerçek bir babeti andıracak düzeyde bir tığ işi babet ayakkabı modeli yapımı bu videoda anlatılmıştır. Üstü taşlarla süslenmiştir. Tabanı deri ve keçeden yapılmıştır. Çakma sık iğne tekniği ile örülmüştür. Yapımı gayet kolay olan bir örgü ayakkabı babet yapımıdır.

Videodaki örnek örgü babet ayakkabı yapımında 5 numara tığ ve Ören Bayan Dora patik ipliği tercih edilmiştir. İç tarafı keçe dış tarafı deriden oluşan 36 numara bir tabanlık seçimi yapılmıştır.

Tığ İşi Babet Ayakkabı Modeli
Tığ İşi Babet Ayakkabı Modeli

Yapımına keçe ve deriden oluşan tabandaki deliklerden başlanmıştır. Burunda ve topukta 9 tan deliğe 3 sık iğne, diğerlerine 2 sık iğne batılmıştır. Arkada birkaç sıra tırabzan ve önü süsleyen zincirli kemer harici tamamı çakma sık iğne ile örülmüştür.

Arka çıkıntılı olsun diye 1 defada dolayıp 2 defada çekilmiştir. Önde de başına dolayıp tek seferde çekip 5 sıra çalışılmıştır. Ardından burun kısmının üstü yapılmıştır. Sonrada bu kısma zincir çekip süsleme gerçekleştirilmiştir.

Gerçek bir ayakkabı görüntüsü elde edilmiş olan bu tığ işi babet modelini umarım çok beğenmişinizdir. Detaylı anlatımına aşağıdaki videosundan bakabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/GPfuMGYI2m0

Örgü Tığ İşi Babet Ayakkabı Yapılışını Anlatan Video:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı