Tığ İşi Ahududu Ponçik Bere Modeli Yapımı

Tığ İşi Ahududu Ponçik Bere Modeli
Tığ İşi Ahududu Ponçik Bere Modeli

Geçen kışta bu kışta gündemden hiç düşmeyen ahududu modeli ile güzel örgüler çıkartılmaya devam ediliyor. Bu kez de ponçik bere modeli yapımında bu trend örgü modeli kullanılmıştır. Örgüleri gerçekten hacimli gösteren bir deseni olan bu güzelim ahududu örneğinin bir de bere de nasıl durduğunu görelim.

Ahududu modeli ile hatırlarsanız sizlere ponçik hırka yapımını da paylaşmıştık. Sadece kollarına uygulanmıştı ve oldukça da güzel bir hava katmıştı. Bu bere de de aynı hava yakalanmış ve çok güzel bir ponçik bere modeli ortaya çıkartılmıştır. Videolu anlatımı da bulunan ahududu bere örneği Diva’nın Natural Cotton ipliği ile tığla örülmüştür.

Tığ İşi Ahududu Ponçik Bere Örneği
Tığ İşi Ahududu Ponçik Bere Örneği

Ahududu Ponçik Bere Modeli Yapılışı

Berenin lastik kısmının örülmesi ile işe başlanmıştır. Lastiğin ne kasar olması isteniyorsa o kadar zincir çekilmiştir. Ardından da ikili tırabzanlarla berenin lastiği örülmüş ve en sonunda da uçları birleştirilmiştir.

Ardından berenin desenini oluşturacak olan ahududu modelinin kurulumuna geçilmiştir. Bu örnek ponçik hırka için tığ işi ahududu modeli yapımı konumuzda da detaylı bir şekilde anlatılmıştı. O yüzden detaya girmeyeceğiz. 4 sıra ahududu motifi çalışıldıktan sonra berenin tepesi toplanıp anlatım bitirilmiştir. Daha detayı için diğer benzer konularımızdan da yardım alarak aşağı videosunu izleyerek yapabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/LQXSuG_6jzY (Gözde Tarifler)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı