Ana Sayfa Örgü Videoları Tığ İşi Ahududu Ponçik Bere Modeli Yapımı

Tığ İşi Ahududu Ponçik Bere Modeli Yapımı

Tığ İşi Ahududu Ponçik Bere Modeli
Tığ İşi Ahududu Ponçik Bere Modeli

Geçen kışta bu kışta gündemden hiç düşmeyen ahududu modeli ile güzel örgüler çıkartılmaya devam ediliyor. Bu kez de ponçik bere modeli yapımında bu trend örgü modeli kullanılmıştır. Örgüleri gerçekten hacimli gösteren bir deseni olan bu güzelim ahududu örneğinin bir de bere de nasıl durduğunu görelim.

Ahududu modeli ile hatırlarsanız sizlere ponçik hırka yapımını da paylaşmıştık. Sadece kollarına uygulanmıştı ve oldukça da güzel bir hava katmıştı. Bu bere de de aynı hava yakalanmış ve çok güzel bir ponçik bere modeli ortaya çıkartılmıştır. Videolu anlatımı da bulunan ahududu bere örneği Diva’nın Natural Cotton ipliği ile tığla örülmüştür.

Tığ İşi Ahududu Ponçik Bere Örneği
Tığ İşi Ahududu Ponçik Bere Örneği

Ahududu Ponçik Bere Modeli Yapılışı

Berenin lastik kısmının örülmesi ile işe başlanmıştır. Lastiğin ne kasar olması isteniyorsa o kadar zincir çekilmiştir. Ardından da ikili tırabzanlarla berenin lastiği örülmüş ve en sonunda da uçları birleştirilmiştir.

Ardından berenin desenini oluşturacak olan ahududu modelinin kurulumuna geçilmiştir. Bu örnek ponçik hırka için tığ işi ahududu modeli yapımı konumuzda da detaylı bir şekilde anlatılmıştı. O yüzden detaya girmeyeceğiz. 4 sıra ahududu motifi çalışıldıktan sonra berenin tepesi toplanıp anlatım bitirilmiştir. Daha detayı için diğer benzer konularımızdan da yardım alarak aşağı videosunu izleyerek yapabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/LQXSuG_6jzY (Gözde Tarifler)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here