Tığ İşi 3 Boyutlu Çiçek Bahçesi Örgü Modeli Yapımı

Tığ İşi 3 Boyutlu Çiçek Bahçesi Örgü Modeli Yapımı
Tığ İşi 3 Boyutlu Çiçek Bahçesi Örgü Modeli Yapımı

Bazı örgü modelleri var ki farklılığını hemen hissettiriyorlar. Bunlardan biri de 3 boyutlu örgü modelleridir. Şu ana kadar sitemde fazlası ile bu tip örnekleri ve yapılışlarını yayınlamıştım. Bu konumda da yeni bir model olan 3 boyutlu çiçek bahçesi örgü modeli yapılışını ele alacağım. Nesrince Örgüler isimli kanalın anlatımı ile sizlerin de bu tığ işi örgü desenini kolaylıkla öğrenebileceğinize eminim.

Yapımı çok kolay bir örgü modeli olduğunu söyleyebilirim. Bununla bebek battaniyesi, şapka, atkı ve kırlent yapabilirsiniz. Hayal gücünüzü kullanarak 3 D çiçek bahçesi modeli ile daha birçok örgü projesi gerçekleştirebilirsiniz. Karar size kalmış.

3 Boyutlu Çiçek Bahçesi Örgü Modeli
3 Boyutlu Çiçek Bahçesi Örgü Modeli

Model fitilli bir örgü modeli olduğu için aralarda 6 ters modelin olduğu kısımlarda 3 düz şeklinde çalışılmıştır. Başlangıcı zincirle yapılmıştır ve ardından da 1 sıra ikili tırabzan yapılmıştır. Bu ikili tırabzanların aralarına bir alttan bir üstten girilerek örülen belirli sayıdaki tırabzanlarla ilerlenmiştir. Videoda tırabzanlar arasından alttan girmeye düz, üstten girmeye de ters örme işlemi denilmiştir.

Üç boyutlu yeni örgü modeli çiçek motiflerinin yapımına gelindiğinde ise örme şekli farklılık göstermiştir. Çiçeğin yaprakları 6 zincir çekip ilk zincire kapatılarak oluşturulmuştur. Her sırada 3 düz olarak örülen fitilli kısımlarda kaydırma yaparak bu 3 D çiçek motiflerinden örülmüştür.

Siz bu işlemleri sürekli tekrarlayarak istediğiniz model uzunluğuna kadar gelmeniz gerekmektedir.

Kaynak: https://youtu.be/HgTKea3GgcE

3D Çiçek Bahçesi Modeli Yapılış Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı