Tığ ile Yosun Dikiş Yapımı

tığ ile yosun dikiş nasıl yapılır
tığ ile yosun dikiş nasıl yapılır

Bu yazımızda tığ ile yosun dikiş nasıl yapılır? hep birlikte öğreneceğiz. Yosun dikişin farklı tabirleri  ise; keten dikiş, granit dikiş ve dokuma dikiştir. Bu zarif ve gösterişli görünen dikiş modelini yapmak keyifli ve kolaydır. Film seyrederken, bir şeyler içtiğiniz zaman ya da sevdiğiniz bir anı yaşarken bunun yanında tığ ile yosun dikiş yapımı ile uğraşmak size ayrı bir keyif verecektir. İsterseniz çok merak ettirmeden tığ ile yosun dikiş yapımını sizlerle paylaşalım.

Tığ ile Yosun Dikiş Nasıl yapılır?

  • Öncelikle bir sık iğneye iki tane zincir çekerek başlıyoruz. Daha sonra bir adet zincir çekiyoruz bir adet sıra atlıyoruz. Birinci sıra bitene kadar bu şekilde devam ediyoruz.
  • İkinci sıraya geçtiğimizde ise; bir adet zincir çekiyoruz. Sık iğneyi içinden geçirerek tekrar zincir çekiyoruz ve bir boşluk bırakıyoruz. Aynı şekilde tekrar bir zincir çekiyoruz. Bir sıra atlıyoruz. Zincir ve daha sonra sık iğneyi içinden geçirerek bu şekilde ikinci sırayı da tamamlamış oluyoruz.
  • Üçüncü sırada ise; bir tane zincir çekiyoruz, sık iğneyi ilk sıradan geçiriyoruz. Daha sonra tekrar zincir, sık iğneyi tekrar içinden geçiriyoruz ve bir sıra atlıyoruz. Bu şekilde devam ediyor.

Desen yapmak isterseniz, ikinci ve üçüncü sıraları tekrarlayabilirsiniz. Görüldüğü gibi güzel ve kolay bir tığ işidir. Herkesin kolay ve rahat bir şekilde yapabileceği bir modeldir. Kendin yap projeleri kapsamına giren bu modeli, kendinizi geliştirerek yeni bir beceri kazanmanın yanında öğrenmenin de tadına varacaksınız.

tığ ile yosun dikiş nasıl yapılır
tığ ile yosun dikiş anlatımlı
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı