Tığ İle Renkli Motif Yapımı

Beklentilerimize en güzel şekilde karşılık veren el işleri, uzun yıllardan beri bizlerin de en etkili sonucu aldığımız el emekleridir. Farklı metotlar ve materyaller ile yapılan modeller, özel alanlar, kıyafetler ve aksesuarlar için oldukça uygundur. Sizler de bu tarz modelleri yaparak, kendinize, sevdiklerinize ya da evinize güzel parçalar hazırlayabilirsiniz. Özellikle tığ işi ile yapılan modeller bu bakımdan harika sonuçları almanızı sağlayacaktır. Sitemizde sizler için bu açıdan çok özel bazı metotlar ve modeller paylaşmaya bu açıdan özen göstermekteyiz. Bu yazımızda da renkli motif yapımı hakkında detaylar bulunuyor. Hem resimli, hem de detaylı anlatımlar ile sizler de çok özel bir şekilde bu modelleri yapabilir, eşsiz sonuçları alabilirsiniz.

İşlem için birkaç farklı renkte uygun ip ve tığ yeterlidir.

tığ ile renkli motif

Öncelikle başlangıç ilmeğinizi atarak işlemi yapabilirsiniz.

tığ işi renkli motifler

6 zincir çekin ve başlangıç noktanız ile birleştirin.

tığ işi renkli motif örnekleri

Küçük bir yuvarlak elde ederek renkli motif için temeli oluşturalım.

tığ işi renkli motif modelleri

Şimdi içine 9 tane dolgu yapın.

tığ ile renkli motif modelleri

Başladığınız yerde bitirin. Şimdi diğer renge geçelim.

tığ işi motifler

Diğer ipe geçiş yapın ve 3 zincir çekin.

tığ işi renkli örgü motifler

Her bir dolgunun üzerine 2 tane dolgu yaparak, sıranın sonuna kadar devam edin.

tığ işi örgü motifler

Sıra bittiğinde diğer bir renge geçiş yapın. Bu sefer her bir dolgunun arasına sık iğne yaparak sıra sonuna kadar devam edin.

renkli motif

Tek seferde çekin ve zincir yapmadan biraz uzatarak bu işleme devam edin.

tığ ile renkli motif yapımı

Bu şekilde renkli motif işlemini sizler de istediğiniz şekilde tamamlayabilirsiniz. Dilerseniz, bu tarz modelleri düz renk yapabilir, farklı motifleri bir araya getirebilirsiniz.

Beklentileriniz doğrultusunda bu işlemleri devam ettirebilir, harika ve eşsiz sonuçları elde edebilirsiniz.

Bu tip motifleri biraz yaratıcılığınızı kullanarak harika sonuçlara dönüştürmeniz mümkün. Takıdan, aksesuara, ev dekorasyonundan, kıyafetlere kadar değişik alanlarda bu tip modelleri kullanmak mümkün. Özellikleri bakımından birbirlerine ekleyerek harika sonuçları alacağınız bu modeller, sizler için de en farklı sonuçları sağlayacak nitelikteler. Dilerseniz kare, dilerseniz yuvarlak hatta dilerseniz beşgen ya da altıgen olarak bu motifleri yapabilirsiniz. Şık ve özel çantalar, kemerler ve daha fazlası için sizler de bu ürünleri tercih edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan El Örgüsü Bebek Botu Yapımı başlıklı makalemizde 5 şiş örgü, bebek botu ve bebek botu modeli hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir