Ana Sayfa Örgü Videoları Tığ ile Örümcek Yapımını Öğreniyoruz

Tığ ile Örümcek Yapımını Öğreniyoruz

örümcek modeli
örümcek modeli

Tığ işi yaparken karşınıza çıkacak olan modellerden bir tanesi de tığ işi örümcek modeli yapımıdır. Görüntü itibariyle yapımı kafa karıştırıcı gibi görünse de oldukça kolay ve zahmetsizdir. Örümcek modelini öğrendikten sonra her türlü tığ işlerinizde kullanmanız mümkün olur.

Tığ işlerimizin hepsinde olduğu gibi örümcek yaparken de ilk olarak bir zincir çekiyoruz. Zincirimizi çektikten sonra tığ üzerindeki ilmeğimizi uzatıyoruz ve tığ işi örümcek modeli için hazırlıyoruz. Tığımıza iplik doluyoruz ve uzattığımız ilmeğin içerisinden 1 ilmek çıkarıyoruz. Tığımızı ilmeğin yanındaki ipliğin içerisine dolamadan geçiriyoruz ve dolayarak çıkarıyoruz. Ardından bir sık iğne yapıyoruz.  Tığımızı ipliğin içinden geçiriyoruz. Tığımızın üzerinde bulunan ilmeği tekrar uzatıyoruz. Yine aynı şekilde tığı ipliğin içerisinden geçiriyoruz. Bir ilmek alıyoruz ve tığın üzerindeki 2 ilmeği beraber alarak bir sık iğne yapıyoruz. Sıra boyunca aynı şekilde örümceklerimizi tamamlıyoruz. Tığ işi örümcek modeli yapımının 2. sırasına geçerken 2 adet örümcek ilmeğini atlıyoruz ve 2. sık iğnenin bir tarafındaki örümcek ilmeğine sık iğne yapıyoruz. Bu şekilde 2. örümcek ilmeğine geçiyoruz. İki tane örümceği atlıyoruz ve 1 sık iğne yapıyoruz. Her seferinde tığ üzerindeki ilmeği uzatarak ilk sırada yapılan istenileni uyguluyoruz. Modelimiz bittiğinde son derece şık bir örümcek ortaya çıkıyor. Tığımızla örümcekleri yaparken, el ayarımızı dikkatlice ayarlamak gerekiyor.

Tığ işlerimizde modellerin adlarını bilmek ve yapımlarını öğrenmek, model çıkarırken oldukça kolaylık sağlar. Tığ işlerinde kafa karıştıran modellerden bir tanesi olarak görülen tığ işi örümcek modeli kavrandıktan sonra son derece rahat örülür. Örümcekleri yaparken, dikkat edilmesi gereken husus hepsinin aynı ebatlarda olmasıdır. Bunun içinde pratik kazanmak gerekir. Örümceklerin kimisinin uzun, kimisinin kısa olması modelin bozuk durmasına sebep olur.

tığ işi örümcek modeli

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here